Αναμενόμενη ήττα για τη Νίκη Βόλου από τον Άρη (31-75)

Αναμενόμενη ήττα υπέστη η γυναικεία ομάδα μπάσκετ της Νίκης Βόλου από τον πρωτοπόρο και αήττητο Άρη Θεσσαλονίκης με σκορ 31-75 στο κλειστό γυμναστήριο της ν. Ιωνίας. Οι φιλοξενούμενες σαφώς ανώτερες ήλεγξαν από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης το ρυθμό κι έφτασαν εύκολα στην τελική επικράτηση. Οι Βολιώτισσες υποτάχτηκαν φυσιολογικά σε μια πληρέστατη ομάδα, που όπως όα δείχνουν τη νέα αγωνιστική περίοδο θ’ αγωνίζεται στην Α1 Εθνική κατηγορία γυναικών…

…Δεκάλεπτα: 9-20, 18-38, 25-60, 31-75
Διαιτητές: Παπαθωμά-Γεωργούλης
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ(Στεργιόπουλος): Χρήστου 2, Γεροκώστα 4(1), Ντέγκα, Παρασχάκη 6, Κοπάνου 4, Παγκαλίδου 15(1), Μυριτζή, Μιχαηλίδου, Στρίγκου, Ντόβα.
ΑΡΗΣ BLACKVIEW (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 7(1), Τσινέκε Ε. 14, Βουλγαράκη 14, Θωμόγλου 3, Αντωνιάδου Α. 6, Κιλαζίδου 10(2), Γιαννοπούλου 8, Τράντα 7, Ακσεχέρογλου 6,