Συνεχίστηκε το αρνητικό σερί για Νίκη και Ολυμπιακό (αποτελέσματα – βαθμολογία – επόμενη)

Μοιράσου το άρθρο

Πέμπτη σερί ήττα για τη Νίκη Βόλου και τέταρτη για τον Ολυμπιακό Βόλου.

Δεν κατάφεραν να σπάσουν το αρνητικό σερί οι δύο βολιώτικες ομάδες, με τον Ολυμπιακό να ηττάται στα Τρίκαλα από τους Ίκαρους και τη Νίκη στα Ιωάννινα από τον ΑΓΣΙ

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Ίκαροι Τρικάλων – Ολυμπιακός Βόλου 104-92

Αίολος-Γόμφοι – Έσπερος Λαμίας 74-61

Πρωτέας Γρεβενών – Τιτάνες Παλαμά 94-85

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Νίκη Βόλου 82-74

Μελίκη – IBC 81-78

Δόξα Λευκάδας – Αναγέννηση Καρδίτσας 78-57

Ρεπό: Ερμής Σχηματαρίου

 

ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ ΤΗΣ 11ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευάς (Ολυμπιακός Βόλου) 29

Μόσιαλος (Αίολος-Γόμφοι) 27

Μανούσος (Μελίκη) 23

Σιπιτάνος (Πρωτέας Γρεβενών) 23

Γκοντόπουλος (Ολυμπιακός Βόλου) 23

Μανδαλάκης (Τιτάνες Παλαμά) 23

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  1. Ερμής Σχηματαρίου 9-1 (791-630) 19

——————————————————

  1. Ικαροι Τρικάλων 9-1 (836-712) 19
  2. Αίολος-Γόμφοι 9-1 (705-583) 19
  3. Εσπερος Λαμίας 7-3 (685-672) 17
  4. Δόξα Λευκάδας 7-3 (678-607) 17
  5. ΑΓΣΙ 5-5 (706-724) 15
  6. Νίκη Βόλου 4-7 (753-721) 15
  7. Πρωτέας Γρεβενών 4-6 (690-722) 14
  8. IBC 3-8 (758-788) 14
  9. Αναγέννηση Καρδίτσας 3-7 (590-703) 13

——————————————————

  1. Ολυμπιακός Βόλου 2-8 (700-726) 12
  2. Τιτάνες Παλαμά 2-8 (693-791) 12
  3. Μελίκη 2-8 (627-833) 12

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (12Η – 9/1/22)

Έσπερος Λαμίας – Ίκαροι Τρικάλων

Αίολος-Γόμφοι – Πρωτέας Γρεβενών

Ολυμπιακός Βόλου – ΑΓΣ Ιωαννίνων

Νίκη Βόλου – Μελίκη

Ερμής Σχηματαρίου – Δόξα Λευκάδας

Αναγέννηση Καρδίτσας – Τιτάνες Παλαμά

Ρεπό: IBC

 

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ

Ίκαροι Τρικάλων – Ολυμπιακός Βόλου 104-92

Διαιτητές: Μαραμής, Κοϊμτζόγλου, Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 24-20, 53-48, 74-75, 104-92

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 17 (4), Παπαχρήστος 22 (2), Κατσαρές 5 (1), Παρδακάς 15, Τριανταφύλλου 21 (6), Αμβράζης 14, Κοϊτσάνος, Μπουργανός 8, Σπυράκος 2.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 23 (4), Ίλτσογλου 8 (1), Αναγνωστόπουλος 12 (3), Ευαγγελινός, Χανέλλι, Σιμάκης 18 (2), Παρασκευάς 29, Γιαννίκης, Σταθούρος 2, Αγκρής.

Αίολος-Γόμφοι – Έσπερος Λαμίας 74-61

Διαιτητές: Μπακάλης, Δόλγυρας, Μπουγλός Ι.

Δεκάλεπτα: 7-18, 27-30, 48-52, 74-61

Αίολος-Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος, Κολότσιος 5 (1), Τσιγγενόπουλος, Μόσιαλος 27 (4), Χατζής 1, Ιωάννου 4, Ψύρρας 11 (3), Θέος 12 (2), Δέσπος 14.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Λάππας 19 (2), Τσεσμετζίδης, Ρουμελιώτης 12 (2), Φύκας 5 (1), Πάππος 6 (2), Τεπετίδης 7 (2), Παπαργυρόπουλος 12 (1), Ευθυμίου.

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Νίκη Βόλου 82-74

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Χατζημπαλίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 23-23, 42-41, 62-53, 82-74

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 18 (2), Νικολόπουλος 17 (5), Μπαζάκας, Καννής 7, Αντωνίου, Βαγγέλης 3, Ιωαννίδης, Μάντζιος 16, Ψάλτου 21.

Νίκη Βόλου (Μαύρος): Σαριμπαλίδης 11 (2), Βερτζάγιας 6 (1), Μπουσκολίτης 2, Ζησόπουλος 14 (1), Λόλας 12, Ξενιτίδης 13 (1), Καλλές 12, Νικολής, Σπανόπουλος 4, Δελετζές.

Μελίκη – IBC 81-78

Διαιτητές: Καράκωστας, Γιαννούλης, Μπούγλος Π.

Δεκάλεπτα: 22-13, 42-34, 62-55, 81-78

Μελίκη (Ασλανίδης): Τζιοβάρας 17 (2), Μωυσίδης 14 (4), Ματράκας, Ντόβας 5 (1), Εσέρπογλου, Ντόβας Κ., Μανούσος 23 (2), Ρογγότης 4, Πεϊμανίδης 2, Αλευρίδης 16, Γατόπουλος.

IBC (Παπαδόπουλος): Ρούζιος, Γκλίβανος, Βρασταμηνός, Μουρατίδης 20 (1), Σωτηρίου 4, Καραμπίνης, Χατζηαγοράκης, Τσατάλας 22, Ξιούρας 20 (3), Σταμίρης 4, Σπηλιόπουλος 8. Σφουγγάρης.

Δόξα Λευκάδας – Αναγέννηση Καρδίτσας 78-57

Διαιτητές: Λιότσιος, Καμήτσος, Ασημακάκη

Δεκάλεπτα: 24-17, 39-37, 62-44, 78-57

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Μάνα 4, Σταματέλος, Αργυρός 6 (2), Κοντούδης 14, Κατωπόδης 6, Βαγενάς 13 (1), Μούτσα 2, Καφφές, Μάλφας 3, Τζακόπουλος 11 (3), Κουρτίδης 19 (1), Λαζάρου.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Τουφεξής 1, Ψυχογιός 13 (2), Πανταζής 7, Γεωργατζάς 7, Αρκούδας 13 (2), Παπαστολόπουλος 2, Κωστόπουλος, Τσιοθράς, Οικονόμου 14.

Πρωτέας Γρεβενών – Τιτάνες Παλαμά 94-85

Διαιτητές: Θεοδώρου, Εκίζογλου, Σαρακενίδης

Δεκάλεπτα: 24-19, 48-46, 66-63, 94-85

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 6, Γρίψιος 10 (1), Κλωνάρας 12 (1), Παλάσκας 20 (4), Σιπιτάνος 23, Κωνσταντίνου 14 (4), Μπόζιαρης 5 (1), Μαλιούρας 4, Ασλανίδης.

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Τσούμας Γ. 5, Μάνος 3 (1), Τσούμας Σ. 22 (4), Καραδήμας 22 (1), Ξένος 6 (2), Σφακιανός, Μανδαλάκης 23 (3), Μούμογλου 4, Βλάχος.

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις