Νίκη του Ίωνα με 80-70 επί του Μύτικα

Με ηγέτες τους Καλογερόπουλο, Πρέκα και Τζήμα, ο Ίωνας, επικράτησε με 80-70 του Ίωνα για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ. Στο α’ μέρος το ματς ήταν ντέρμπι με τους δύο αντιπάλους να συμβαδίζουν στο σκορ. Ο Ίωνας έκανε ένα πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο (επί μέρους σκορ 27-17), πήρε μια διαφορά 10 πόντων την οποία και διατήρησε μέχρι το σφύριγμα της λήξης.
Μελανό σημείο του αγώνα, ο τραυματισμός του Γιώργου Μπεκρή, στον οποίο η ομάδα αφιερώνει τη νίκη και του εύχεται ταχεία ανάρρωση, ενώ δηλώνει την αμέριστη συμπαράστασή της σε ό,τι χρειαστεί για τη γρήγορη επάνοδό του στα γήπεδα.
Εξάλλου, στο ημίχρονο του αγώνα, ο πρόεδρος του Ίωνα Στέφανος Φαρμάκης, τίμησε τον ιδιοκτήτη του εστιατορίου-μεζεδοπωλείου “ΠΑΛΕΤΑ” για τη συμπαράστασή του στην ομάδα.
Δεκάλεπτα : 16-12, 18-22, 27-17, 19-19
ΙΩΝΑΣ (Πρέκας) : Καλογερόπουλος 24(4), Πρέκας Κ. 17(1), Παλάσκας 3, Φωτογλου , Χρηστομανος 11, Τζήμας 19(3), Καραμπατης , Μπεκρής 3(1), Λωρίτης 3(1), Βουλγαρης, Γιαδινης , Παππάς
ΜΥΤΙΚΑΣ : Σαριμπαλίδης , Μηλιώνης Ν. 5(1), Κονδυλόπουλος 7(1), Μηλιώνης Χ. 10(2), Νάνης 3(1), Τοπαλουδης, Γούλας 23(3), Ντικούδης 4, Καραδήμος 13(1), Ριζουλης 5(1), Κοντογιάννης