Ένα βήμα πιο κοντά στην παραμονή: Νίκη Βόλου – Τιτάνες Παλαμά 64:62

Μεγάλη νίκη που την απομακρύνει από την ζώνη του υποβιβασμού πέτυχε η Νίκη Βόλου απέναντι στους Τιτάνες Παλαμά (64-62) για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής 2021-22.

Οι παίκτες της βολιώτικης ομάδας  μπήκαν μουδιασμένα στο παιχνίδι κι έδωσαν την ευκαιρία στην ομάδα του Παλαμά να μείνει κοντά στο σκορ. Στην 2η περίοδο η Νίκη έβγαλε πολλή ενέργεια στην άμυνα και παρουσίασε πολύ όμορφο μπάσκετ στο παρκέ καταφέρνοντας έτσι να οικοδομήσει μια διαφορά 12 με την οποία μπήκε στα αποδυτήρια (34-22).

Στο 4ο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι με αντεπίθεση διαρκείας κατάφεραν να καλύψουν τη διαφορά των 12 πόντων και να περάσουν μπροστά στο σκορ. Η εμπειρία των παικτών της Νίκης έπαιξε καθοριστικό ρόλο στην τελική επικράτηση με σκορ 64-62.

Νίκη Βόλου-Τιτάνες Παλαμά 64-62

Διαιτητές: Εφραιμίδης, Ταρενίδης, Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 18-13, 34-22, 50-38, 64-62

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Μπουρδάνος, Βερτζάγιας 4, Ζησόπουλος, Κουτίνας 19, Καλλές 8, Σαρημπαλίδης 12(3), Σπανόπουλος, Λόλας 9, Ξενιτίδης 12(2)

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 7(1), Μάνος 5, Καραδήμας 13, Σφακιανός 3(1), Ξένος, Φαλιάκης, Μανδαλάκης 20, Αρχοντούλης 2, Βλάχος, Τσούμας Σ. 12(2)

Τα συγχαρητήρια της διοίκησης

Συγχαρητήρια στο προπονητικό team και τους παίκτες μας για τη νίκη, συγχαρητήρια και στην ομάδα των Τιτάνων Παλαμά για την μαχητικότητα τους, τους ευχόμαστε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.