![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Στην τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης του πρωταθλήματος, ο Πύρασος επιβλήθηκε 5-0 του Αστέρα Ριζομύλου. Σκόρερ ο Μάριος Φουρκιώτης στο 23′ (ύστερα από κεφαλιά του Γκαραβέλα στο δοκάρι), ο Παπαδόπουλος στο 43′ (σε δημιουργία του Μπόλη) και στην επανάληψη ο Θανάσης Γκαραβέλας στο 50′, ο Αραπίτσας στο 53′ (ασίστ με κάθετη πάσα ο Αγιασιώτης) και το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 84′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Θοδωρής Παπαδόπουλος.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Πύρασος: Tάσος, Μπόλης (55’ Ζάχος), Νίνος (15’ λ.τρ. Παπαδόπουλος), Μιχόπουλος, Ρακής, Αγιασιώτης (55’ Παπαδογεώργος), Θεοδωρόπουλος, Μπούτλας, Αραπίτσας (70’ Κοσμάς), Φουρκιώτης (70’ Καραδήμας), Γκαραβέλας.
Αστέρας: Τσολάρι, Δ. Αποστολίδης, Π. Αποστολίδης, Θεοδώρου, Καραλόπουλος (46’ Παντελίδης), Πρίντζος, Λουφόπουλος, Μαρούφ, Γουτούλης (46’ Σταΐδης), Σιαμέτης, Βέργος (85’ Σεσκλιώτης).
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις