Διακρίσεις του Α.Σ Πήγασος στο Κύπελλο shidokan karate

Στις 21/02/16 στην πόλη του Βόλου ο Α.Σ Πήγασος και η Ελληνική Οργάνωση shidokan διοργάνωσε το διασυλλογικό κύπελλο knock down shidokan karate υπό την αιγίδα της Ελληνικής ομοσπονδίας καράτε (ΕΛ.Ο.Κ) στο κλειστό γυμναστήριο Νέας Ιωνίας. Στους αγώνες παραβρέθηκε ο επίσημος εκπρόσωπος του Ιαπωνικού shidokan karate Κατσούρας Ληο 7 Dan.

Συμμετείχαν πάνω από 200 αθλητές από όλη την Ελλάδα από 10 συλλόγους μέλη της ΕΛΟΚ οι οποίοι διαγωνίστηκαν στα kata και στο kumite. Η αγωνιστικότητα, το πάθος , η δύναμη, η ταχύτητα, η υψηλή τεχνική κατάρτιση και η ευγενική άμυλα που επέδειξαν όλοι οι αγωνιζόμενοι είναι αυτά που απόλαυσαν όσοι είχαν την χαρά να παρευρίσκονται στην διοργάνωση. Ο Α.Σ Πήγασος συμμετείχε με 64 συμμετοχές στις εξής κατηγορίες:

ΚΑΤΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2008 ΕΩΣ 2007
ΓΑΚΗ ΒΛΑΧΟΥ ΣΟΦΙΑ 1η ΘΕΣΗ
ΑΓΓΕΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 3η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2006-2007
ΠΑΡΙΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΤΙΝΑ 1η ΘΕΣΗ
ΖΗΣΗΜΑΤΟΥ ΝΕΦΕΛΗ 3η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ 2005 ΕΩΣ 2003
ΠΕΛΕΚΟΥΔΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 1η ΘΕΣΗ
ΜΠΑΚΑΛΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ 2005 ΕΩΣ 2003
ΧΡΙΣΤΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3η ΘΕΣΗ
ΑΠΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 3η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2005 ΕΩΣ 2003
ΓΙΑΣΛΑΚΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ – ΑΙΚ 1η ΘΕΣΗ
ΠΕΛΕΚΟΥΔΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 2η ΘΕΣΗ
ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ΣΟΦΙΑ 3η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2003 ΕΩΣ 2000
ΝΟΥΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1η ΘΕΣΗ
ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 2η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ 2008 ΕΩΣ 2004
ΤΟΛΙΑΣ-ΜΑΡΙΟΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ 1η ΘΕΣΗ
ΡΑΜΠΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2η ΘΕΣΗ
ΧΡΙΣΤΑΛΗΣ ΚΩΝ/ΟΣ 3η ΘΕΣΗ
ΑΓΓΕΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 3Η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2006 ΕΩΣ 2003
ΣΓΑΤΖΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ 1η ΘΕΣΗ
ΠΑΖΑΡΑ ΟΛΓΑ-ΜΑΡΙΑ 2η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2006 ΕΩΣ 2008
ΣΟΥΝΤΟΥΛΟΥΜΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 1η ΘΕΣΗ
ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 2η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ 2010-2009
ΠΑΖΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1η ΘΕΣΗ
ΜΑΡΤΙΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2010-2009
ΜΑΡΑΒΑ ΜΥΡΤΩ 1η ΘΕΣΗ
ΚΩΠΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ 2η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ 2010-2009
ΠΑΔΓΙΩΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 1η ΘΕΣΗ
ΜΠΑΓΑΝΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 2η ΘΕΣΗ
ΑΠΑΚΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 3η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2010-2009
ΠΟΛΥΖΟΥ ΣΙΛΙΑ 1η ΘΕΣΗ
ΤΣΙΓΚΑ ΙΛΙΑΝΝΑ 3η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ 2008-2007
ΒΑΙΤΣΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 1η ΘΕΣΗ
ΣΟΥΙΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ 2008-2007
ΚΟΛΙΑΜΗΤΡΑΣ ΜΙΧΑΗΛ 1η ΘΕΣΗ
ΝΤΟΥΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2η ΘΕΣΗ
ΑΥΓΕΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 3η ΘΕΣΗ
ΒΑΣΙΛΟΥΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 3η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ 2007-2006
ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1η ΘΕΣΗ
ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2η ΘΕΣΗ
ΜΑΚΕΔΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 3η ΘΕΣΗ
ΠΑΔΓΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 3η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ 2008-2007
ΚΑΡΑΓΓΕΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 1η ΘΕΣΗ
ΝΤΑΜΚΑΡΕΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΩΜΟΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ 2007 ΕΩΣ 2004
ΚΑΣΣΑ ΦΑΜΠΙΑΝ 1η ΘΕΣΗ
ΓΕΩΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΑΝΔΡΩΝ
ΒΑΣΙΛΟΥΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΑΝΔΡΩΝ
ΣΟΥΝΤΟΥΛΟΥΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ 1η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΤΕΡΖΗ ΧΡΥΣΑ 1η ΘΕΣΗ
ΤΡΙΑΝΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 2η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
ΜΠΕΧΛΙΒΑΝΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ 1η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΑΛΑΣΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 3η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΑΝΔΡΩΝ
ΚΑΠΟΥΡΑΝΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΑΝΔΡΩΝ
ΚΟΛΙΑΜΗΤΡΑΣ ΚΩΝ/ΟΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΗΛΙΩΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΑΝΔΡΩΝ
ΠΟΛΥΜΕΡΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 3η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΕΦΗΒΩΝ 1999-1998
ΑΛΕΞΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΕΦΗΒΩΝ 2000-2001
ΚΑΛΛΙΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΕΦΗΒΩΝ 1999
ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΦΩΤΗΣ 2η ΘΕΣΗ
ΚΟΥΤΡΑ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 3η ΘΕΣΗ
ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 3η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΕΦΗΒΩΝ 1998
ΚΑΝΑΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΕΦΗΒΩΝ 2000-2001
ΜΠΟΥΡΤΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 2η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΕΦΗΒΩΝ 2000-2001
ΚΟΥΜΠΡΕΝΤΖΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1η ΘΕΣΗ
ΓΟΥΡΓΟΥΛΙΑΣ ΚΩΝ/ΟΣ 3η ΘΕΣΗ

ΚΟΥΜΙΤΕ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2000
ΝΟΥΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1η ΘΕΣΗ

Το Δ.Σ του Α.Σ Πήγασου και η Ελληνική Οργάνωση shidokan θα ήθελαν να ευχαριστήσουν την διεύθυνση του ΔΟΕΠΑΠ ΔΗΠΕΘΕ για την παραχώρηση του κλειστού γυμναστήριου, το σώμα κριτών και διαιτητών της ΕΛΟΚ, την γραμματεία, τον γιατρό των αγώνων ΚΟ Γιασλακιωτη Βασιλειο, την χειροπράκτη Νταμκαρέλου Δέσποινα, την λέσχη εθελοντών Βόλου, τους συλλόγους, αθλητές και προπονητές που συμμετείχαν για την άψογη συμπεριφορά τους, το κολυμβητικό τμήμα της Νίκης Bόλου για την χορηγία των μεταλλίων και την καφετέρια Reef για την συμβολή της στην διεξαγωγή του Πρωταθλήματος.