![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Μετά τη συνεργασία των Μυρμιδόνων με τους Ν.Α. Νίκης αρκετοί παίκτες… μετακόμισαν στην ομάδα του Πλατάνου, όπως και ο προπονητής των Νέων Αθλητών ο κ. Θάνος Θεοδώρου, ο οποίος ανέλαβε την τεχνική ηγεσία των Μυρμιδόνων. Οι τρεις πρώτοι παίκτες που θα ενισχύσουν τη νέα χρονιά την ομάδα του Πλατάνου στον…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
…2ο όμιλο της Α’ ΕΠΣΘ είναι οι Πάρης Σταμέλος (φωτό), Γιάννης Αντζούρης και Γιάννης Παπαστεργίου, ενώ θα ακολουθήσουν και άλλοι.
Ο Σταμέλος είναι 22 ετών και αγωνίζεται στη θέση του τερματοφύλακα. Ο 24χρονος Αντζούρης παίζει στη μεσαία γραμμή και ο 29χρονος Παπαστεργίου είναι επιθετικός. Επίσης, οι Μυρμιδόνες κινούνται για την επιστροφή του Δημήτρη Μπούρχα, που την περασμένη σεζόν έπαιξε στον Γ.Σ. Αλμυρού.
Η προετοιμασία τους αρχίζει την Τετάρτη 30 Ιουλίου στον Πλάτανο, ενώ ήδη κλείστηκαν και δύο φιλικά παιχνίδια με τον Αίαντα Σούρπης στις 20 Αυγούστου και με τον Αστέρα Ριζομύλου στις 9 Σεπτεμβρίου. Επίσης, οι άνθρωποι των Μυρμιδόνων συζητούν με Γ.Σ. Αλμυρού και Δήμητρα για να κλείσουν και άλλα φιλικά με αυτές τις ομάδες.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις