Επέστρεψε δυνατός για να βοηθήσει

Την προηγούμενη αγωνιστική είχαμε την επιστροφή ενός νεαρού και ταλαντούχου ποδοσφαιριστή στην ενεργό δράση. Ο λόγος για τον Θ. Γιαννούλα που αγωνίζεται στον Θησέα Αγρίας. Ο “Τεό” όπως είναι το παρατσούκλι του, είχε στην αρχή της σεζόν ένα πολύ σοβαρό τραυματισμό με αποτέλεσμα να χάσει όλο τον α’ γύρο του πρωταθλήματος και να παίρνει το πρώτο του 90λεπτο στο ματς με τον Πηλέα (1-7) προσθέτοντας μάλιστα το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ με ένα εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής.

Ο Γιαννούλας βρίσκει τον αγωνιστικό του ρυθμό, σε μια περίοδο που ο Θησέας είναι στο -6 από την κορυφή και θα εξαντλήσει τις όποιες ελπίδες για την κατάληψη της 1ης θέσης. Την ερχόμενη αγωνιστική η ομάδα της Αγριάς υποδέχεται μια εκ των τριών πρωτοπόρων, τον Σαρακηνό. Για τον Γιαννούλα είναι ιδιαίτερο το ματς καθώς σε φιλικό ματς με την νέα ομάδα του Κ. Παπαστεργίου είχε τον πολύ σοβαρό τραυματισμό του στο γόνατο. Ο “Τέο” έχει αγωνιστεί και με τη φανέλα της Νίκης αλλά και του Ολυμπιακού στις Κ20 των δύο συλλόγων και πλέον από το καλοκαίρι ανήκει στο ρόστερ της ομάδας του Δ. Κόφφα, προσθέτοντας μια έξτρα-ποιοτική βοήθεια στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

Ρεπορτάζ: Βαλάντης Τάμπας