«Διπλό» για Πανιώνιο, 3-1 την ΑΕ 2002

Σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος πέτυχε ο Πανιώνιος, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της ΑΕ 2002 για τη 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΘ. Στο 52΄ ο Φώτου με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 65΄ ο Σταθόπουλος με πέναλτι έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Δώδεκα λεπτά αργότερα ο Πέτσης με πλασέ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Πανιώνιο. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο στις καθυστερήσεις με πλασέ του Παπαστεργίου.

ΑΕ 2002: Μητράκος, Σφέτσος (82΄ Σουλακούδης), Στόικος, Βέργος, Β. Σταθόπουλος, Βούλγαρης, Στουμποβίκος, Λάμπρου (70′ Δήμου), Τζοβάρας, Φιλίππου (62΄ Μπένκα), Παρίσης
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Καγιάννης, Μαρούφ, Κωστούλας (67΄ Πέτσης), Καρακώστας, Καλαντζής, Μαστακούλης, Κ. Μπασδάνης, Φώτου, Μοσχούδης (90΄ Μακρής), Μπαρμπούτας (57΄ Καραγιώργος), Παπαστεργίου