NIKH… πέντε αστέρων!

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Νέοι Αθλητές Νίκης, οι οποίοι «σκόρπισαν» με 5-1 εντός έδρας τον Ελευθεριακό για τη 15η αγωνιστική της Β΄ ΕΠΣΘ. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Χρηστίδης στο 13΄. Ο Σιώμος με πέναλτι στο 13΄ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, ενώ πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1. Στο 50΄ ο Σιώμος με κεφαλιά έγραψε το 3-1. Με τον ίδιο τρόπο ο Ευθυμίου στο 81΄ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε ο Σιώμος με πλασέ, ένα λεπτό πριν από τα ενενήντα.

ΝΕΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΝΙΚΗΣ: Ράπτης, Χάνος, Τσαπέρος (76΄ Κουκουτής), Σφονδυλιάς, Ευθυμίου, Οσάφι (46΄ Φλώρος), Χρηστίδης, Τσιανάκας, Γκλαβίνης (71΄ Βλάχος), Σιώμος, Δαμάσκος