Οι Νέοι Αθλητές Νίκης, 75-74 την Ανάληψη

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στα τελευταία λεπτά, οι Νέοι Αθλητές Νίκης επικράτησαν με 75-74 της Ανάληψης στο κλειστό γυμναστήριο της Ν. Ιωνίας για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ. Και οι δύο αντίπαλοι έπαιξαν ποιοτικό μπάσκετ και κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων…

…Ο αγώνας πήγαινε πόντο-πόντο σε όλη του τη διάρκεια. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 36-34 στο ημίχρονο, ενώ η τρίτη περίοδος βρήκε τους δύο αντιπάλους ισόπαλους με 55-55. Οι Νέοι Αθλητές Νίκης, ψύχραιμοι στα τελευταία δευτερόλεπτα πέτυχαν μια σημαντική νίκη, έχοντας κορυφαίο τον Σκαμάγκα που “φόρτωσε” το καλάθι της Ανάληψης με 26 πόντους, έχοντας άξιους συμπαραστάτες τους Μανωλόπουλο, Νικολόπουλο και Τύμπα.

Δεκάλεπτα: 23-20, 36-34, 55-55, 75-74