Νίκη για Σκόπελο, 2-1 την Αγχίαλο

Η Σκόπελος κέρδισε με 2-1 την Αγχίαλο στο γήπεδο της Σκιάθου για τη 15η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α΄ ΕΠΣΘ. Στο 45΄ ο Συνοδινός με μακρινό σουτ άνοιξε το σκορ για τους νησιώτες, ενώ ο Χρυσοφός με σουτ από κοντά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έκανε δύο τα τέρματα τους. Αντίθετα, το μόνο που κατάφεραν οι αγχιαλίτες ήταν να μειώσουν σε 2-1 με πέναλτι του Βέτσικα, δέκα λεπτά πριν από το τέλος της αναμέτρησης.

ΣΚΟΠΕΛΟΣ: Ζαρείφης, Τάσσιος (62΄ Αλιράι), Παναγιώτου, Αλεξίου, Τριανταφύλλου, Μπακόπουλος, Χρυσοφός (92΄ Βλαχάκης), Κερμελής, Χισάι, Συνοδινός, Σκιαθίτης (82΄ Σένκο Ε.)
ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Ρωμανός, Μπούτλας Χ., Μαυρόπουλος, Μπούτλας Απ., Μηδειάτης, Βέτσικας, Τσέλιος (63΄ Σγατζής), Φούκης, Μούσα, Κολώνης (46΄ Ρούλης), Καραγιώργος