Ισόπαλη 1-1 η K20 της Νίκης Βόλου με Λεβαδειακό (60 pics)

Από ένα ημίχρονο είχαν οι δύο ομάδες στο “Π. Μαγουλάς” με το τελικό 1-1 να κρίνεται δίκαιο.

Η Νίκη Βόλου κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, πέτυχε ένα γκολ κι έχασε ευκαιρίες να “κλειδώσει” το τρίποντο. Το γκολ των γηπεδούχων σημείωσε ο Πρίφτης στο 28′ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από 25 μέτρα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι πράσινοι ισοφάρισαν με κεφαλιά του Μυτάκη στο 50′ και στη συνέχεια δημιούργησαν ευκαιρίες να πάρουν ακόμη και το διπλό, ωστόσο τις φάσεις καθάρισε ο πορτιέρε της Νίκης, Αλεξιάδης.

Νίκη Βόλου (Γ. Ακτσιαλής): Αλεξιάδης, Τόγιας, Παπαναστασίου, Ντόντα (92′ λ.τ. Καπίτσας), Κώστας, Πρίφτης, Χολέβας, Τσατσελλάρι (84′ Αναστασιάδης), Τζιάνης (60′ Γιαρλελής), Στοΐνοβιτς (60′ Τανός), Μπαλλάς (84′ Γερολυμάτος)