Ήττα με 64-57 για τον Ολυμπιακό Β. στα Γρεβενά

Την ήττα με 64-57 γνώρισε η αντρική ομάδα μπάσκετ του Ολυμπιακού Βόλου στα Γρεβενά από τον Πρωτέα για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Β’ Εθνικής κατηγορίας. Οι “ερυθρόλευκοι”, αν και στο α’ ημίχρονο ήταν μέσα στο ματς και ακολουθούσαν σε μικρή απόσταση τον αντίπαλό τους, στην τρίτη περίοδο ολιγώρησαν και βρέθηκαν να χάνουν με διαφορά 13 πόντων. Την τέταρτη και καθοριστική περίοδο, ροκάνισαν τη διαφορά, χωρίς όμως να μπορέσουν και να την καλύψουν, γνωρίζοντας έτσι μια ήττα που δυσκόλεψε την υπόθεση της παραμονής τους στην κατηγορία.

Δεκάλεπτα: 17-12, 29-24,46-33, 64-57

Πρωτέας (Χασιώτης): Τζιουβάρας 5 (1), Γρίψιος 14 (1), Κλωνάρας 14 (1), Παλάσκας 2, Παπαδόπουλος 10, Κωνσταντίνου 3 (1), Μπόζιαρης 8 (2), Μαλιούρας  4, Κυρατζής 4.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 6, Μουρατίδης 12 (2), Αναγνωστόπουλος 9 (3), Καραμήτσος, Ίλτσογλου 8 (1), Σταθούρος, Σιμάκης 6, Παρασκευάς 12, Γουάμπα 4.