![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Δύο γκολ στις τελευταίες τρεις αναμετρήσεις της Νίκης Βόλου έχει πετύχει ο Θωμάς Βασιλείου, στα “τρίποντα” της ομάδας του, απέναντι σε Αλμωπό Αριδαίας και ΠΑΟΚ Β’, στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, με τις αφιερώσεις του μεσοεπιθετικού των κυανόλευκων να αποτελούν… “οικογενειακή υπόθεση”.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Στο ματς της περασμένης Τετάρτης, με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Β’, ο Βασιλείου κινήθηκε προς τη σκεπαστή κερκίδα κι έδειξε την αγαπημένη του μητέρα, Κατερίνα, η οποία ταξίδεψε στο Βόλο, από τη βάση της, την Αθήνα, προκειμένου να παρακολουθήσει από κοντά τις προσπάθειες του γιου της, σε μία κίνηση που ήταν υπόσχεση, μεταξύ των δύο, η οποία τηρήθηκε.
Στο τέρμα του, με αντίπαλο τον Αλμωπό, πριν δύο περίπου εβδομάδες, ο ποδοσφαιριστής έδειξε τον ουρανό, αφιερώνοντάς το στον πατέρα του, Βάιο, ο οποίος έχει φύγει από τη ζωή, εδώ και τέσσερα χρόνια. Άλλωστε, από τότε που ο πατέρας του δεν είναι εν ζωή, αυτός είναι και ο μόνιμος τρόπος πανηγυρισμού των γκολ του, δείχνοντας πως ποτέ δεν τον ξεχνάει, ακόμα και στις αγωνιστικές του υποχρεώσεις.
Θυμίζουμε πως ο Θωμάς Βασιλείου, τη φετινή αγωνιστική σεζόν, έχει καταγράψει 18 συμμετοχές με τη φανέλα της Νίκης, σε επίπεδο πρωταθλήματος, με τρία γκολ και μία ασίστ.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις