![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Ο τερματοφύλακας Γιάννης Κοντογιάννης έγινε ο δεύτερος παίκτης, μετά τον Αποστόλη Τανάγια, που υπέγραψε στην Α.Ε. Διμηνίου, ενώ πέρυσι ανήκε στον Πύρασο. Μάλιστα, ακολουθεί και τρίτος, αφού μένουν τα τυπικά για να ολοκληρωθεί και η απόκτηση του Μιχάλη Αποστολίδη.
Η ανακοίνωση της ΑΕΔ είναι η παρακάτω:…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
…«Η Α.Ε. Διμηνίου ανακοινώνει την απόκτηση του τερματοφύλακα Γιάννη Κοντογιάννη. Ο Κοντογιάννης (27 ετών) τα τελευταία 2 χρόνια αγωνίστηκε στην ομάδα του Πυράσου κατακτώντας δύο πρωταθλήματα Α’ ΕΠΣΘ και δύο Κύπελλα. Πρόκειται για έναν από τους πλέον έμπειρους τερματοφύλακες στην ευρύτερη περιοχή της Μαγνησίας, η αξία του είναι δεδομένη και τον καλωσορίζουμε στην οικογένεια της ΑΕΔ».
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις