«Εξαιρετικός Κλέιμαν, δίκαιο το αποτέλεσμα»

Στην εξαιρετική εμφάνιση του Κλέιμαν κόντρα στον Παναιτωλικό και το 0-0 απέναντι στην ομάδα του Αγρινίου στάθηκε ο προπονητής του Βόλου, Κώστας Μπράτσος, μιλώντας στην κάμερα της Cosmote TV.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Κώστα Μπράτσου:
«Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και εμείς αλλά και ο αντίπαλος είχε ευκαιρίες για γκολ. Στο δεύτερο στα δέκα πρώτα λεπτά δείξαμε επιθετικότητα μετά ανέλαβε τα ηνία ο Παναιτωλικός και δεν αξιοποιήσαμε τις φάσεις.

Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα νέα παιδιά που παίξανε, έδειξαν τον καλύτερο εαυτό τους και τελικά έστω με λίγη τύχη το αποτέλεσμα ήταν δίκαιο.

Πάνω απ’ όλα μετράει η αγωνιστική πίστη στο πλάνο το οποίο υπήρχε και σήμερα και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Στο προηγούμενο παιχνίδι βρεθήκαμε αντιμέτωποι με μια πολύ καλή εμφάνιση του τερματοφύλακα και σήμερα ο Παναιτωλικός βρέθηκε και αυτός απέναντι σε μια εξαιρετική εμφάνιση του Κλέιμαν».