73 μετάλλια για τους μικρούς κολυμβητές της Νίκης

Στις 5 Μαρτίου 2016 στην πόλη της Λάρισας πραγματοποιήθηκαν οι χειμερινοί αγώνες πρωταγωνιστικών κατηγοριών. Το κολυμβητικό τμήμα της Νίκης Βόλου ήταν το πολυπληθέστερο της διοργάνωσης με μια αποστολή 72 συνολικά αθλητών ηλικίας 9, 10, 11 και 12 ετών.

Για άλλη μια φόρα οι μικροί κολυμβητές της Νίκης απέδειξαν το υψηλό επίπεδο της δουλείας που γίνετε στο κολυμβητικό τμήμα επιδεικνύοντας αγωνιστικότητα κατάφεραν να κατακτήσουν 73 συνολικά μετάλλια σε ατομικά και ομαδικά αγωνίσματα, εκ των οποίων τα 31 χρυσά, 22 ασημένια και 20 χάλκινα. Αναλυτικά:

ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ:
Αγόρια 12 ετών: Γκέκας Λάζαρος 50 ΕΛ.,200 Μ., Καλαμπούκας Νικόλαος 400ΕΛ.

Κορίτσια 12 ετών :Τσαλουχου Χαρουλα 100 ΕΛ, 100 ΥΠΤ, 200 ΥΠΤ, Χατζηεφραιμίδου Μαρίνα 200ΕΛ, 400 ΕΛ, 800 ΕΛ.

Αγόρια 11 ετών : Σιουμουρέκης Κων/νος 200 ΕΛ, 200 Μ.Α, Διαμαντής Γεώργιος 200 Πρόσθιο

Κορίτσια 11 ετών: Καραλή Μαγδαλινή 100ΕΛ, Ιωαννίδη Ευτυχία 400ΕΛ, 50 Πρόσθιο, Κόφφα Μαρία 50 ,100 ,200 ΥΠΤ .

Αγόρια 10 ετών : Κοντοβάς Απόστολος 100ΕΛ., 200 Μ. Α, Παπαϊωάννου Νικόλαος 200 ΕΛ, Σταθόπουλος Βασίλης 50, 100 Πρόσθιο

Κορίτσια 10 ετών: Γκιτέρσου Άρτεμις 100 ΥΠΤ, Γκέκα Σοφία 100 Πρόσθιο

ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ:

Αγόρια 12 ετών: Καλαμπούκας Νικόλαος 50, 100 Πρόσθιο, Ευθυμίου Παντελής 200 Πρόσθιο

Κορίτσια 12 ετών: Αράμπογλου Κων/να 200 Πρόσθιο

Αγόρια 11 ετών: Λουκάκης Θωμάς 400 ΕΛ, Σιουμουρέκης Κων/νος 50 ΥΠΤ, Λιάκος Ιωάννης, 100 ΠΕΤ, Διαμαντής Γεώργιος 50, 100 Πρόσθιο

Κορίτσια 11 ετών: Κουτίνα Σοφία 200 ΕΛ, Χαρίτου Νικολέτα 50 ΥΠΤ, Καραλή Μαγδαληνή 100 ΠΕΤ, Ιωαννίδη Ευτυχία 100 Πρόσθιο

Αγόρια 10 ετών: Χατζηεφραιμίδης Πρόδρομος 100 ΕΛ., Παπαϊωάννου Νικόλαος 50 ΕΛ., Στύλας Αναστάσιος 50 ΥΠΤ, Ιωαννίδης Γιώργος 50 ΠΕΤ

Κορίτσια 10 ετών: Γκέκα Σοφία 200 Μ. Α., Καρτσιώτη Ιωάννα 200 ΕΛ.

ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ:

Αγόρια 12 ετών: Γκέκας Λάζαρος 100 ΕΛ.

Κορίτσια 12 ετών: Αράμπογλου Κων/να 50, 100 Πρόσθιο

Αγόρια 11 ετών: Σδράλλης Απόστολος 100, 50 ΕΛ., Λουκάκης Θωμάς 200 ΕΛ, Μπρουσοβάνας Ιωάννης 200 ΥΠΤ, Μεριστούδης Ιωάννης 50 ΠΕΤ.

Κορίτσια 11 ετών: Καραλή Μαγδαληνή 50 ΕΛ, Σούμπαση Αικατερίνη 400 ΕΛ, Κουτίνα Σοφία 50 ΠΕΤ.

Αγόρια 10 ετών: Θεοδοσόπουλος Ιωάννης 200 ΕΛ, 50 Προσθιο, Μελαχροινάκης Κων/νος 50 ΥΠΤ, Στύλας Αναστάσιος 100 ΥΠΤ, Χατζηεφραιμίδης Πρόδρομος 200 Μ. Α.

Κορίτσια 10 ετών: Γκιτέρσου Άρτεμις 100 ΥΠΤ, Καρτσιώτη Ιωάννα 50 Πρόσθιο.

Επιπλέον ο Σύλλογος στις σκυτάλες κατέκτησε τα παρακάτω μετάλλια:

ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ:
Αγόρια 11 ετών : 4×100 Μ.Ο. & 4Χ100 ΕΛ. (Σιουμουρέκης, Διαμαντής, Μεριστούδης, Λιάκος)

Κορίτσια 11 ετών : 4×100 Μ . Ο. (Κόφφα, Ιωαννίδη, Καραλή, Δημητριάδη) , 4×100 ΕΛ. (Κόφφα, Κουτίνα, Καραλή, Ιωαννίδη)

Αγόρια 10 ετών :4χ50 ΕΛ & 4x 50 Μ . Ο. (Παπαϊωάννου, Χατζηεφραιμίδης, Σταθόπουλος, Κοντοβάς)

ΑΣΗΜΕΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ:

Κορίτσια 12 ετών : 4χ100 M . O. (Τσαλούχου, Αράμπογλου, Χατζηεφραιμίδου, Ακριβούση)

Κορίτσια 10 ετών : 4x 50 ΕΛ. & 4X50 Μ .Ο. (Γκιτέρσου, Καρτσιώτη, Γκέκα, Συρακούλη)

ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ:

Αγόρια 12 ετών : 4×100 Μ.Ο. (Καλαμπούκας, Ευθυμίου, Γκέκας, Ευθυμίου)

Κορίτσια 12 ετών: 4×100ΕΛ . (Χατζηεφραιμίδου, Ακριβούση, Αράμπογλου, Τσαλούχου)

Συμμετείχαν βελτιώνοντας τις επιδόσεις τους : Ντόγος Αλέξανδρος, Διβάνης Ιωάννης, Γιαννιτσάκης Βασίλης, Μπουτίνα Ιωάννα, Σούμπαση Λαμπρινή, Θεοδωρίδη Δώρα, Καλογήρου Ευφυμία, Λέτσιου Χριστίνα, Λέτσιου Φιλομήλα, Μαλανδρίνος Φώτης, Πολίτης Ορέστης, Δανηλόπουλος Κων/νος, Στύλας Χρήστος, Πρίγκος Νικόλαος, Λούπα Αικατερίνη, Μάνος Φώτης, Ιορδανίδης Άγγελος, Παρασκευόπουλος Σωτήρης, Μεντεκίδης Σάββας, Σφέτσας Δημήτρης, Νικόλτσου Ευαγγελία, Γκουντούλα Αρετή, Ηλία Θεοδώρα, Γαλάνη Ευγενία, Δεληχρήστος Μανώλης, Στεφάνου Μαρκέλλα, Αδαμάσογλου Δανάη, Κουκοπούλου Αναστασία, Αλεξανδρίδης Μάριος, Τιμπλαλέξης Δημήτρης, Κοττά Χρυσούλα.

Το ΔΣ συγχαίρει τους μικρούς αθλητές για την προσπάθειά τους,πολλά συγχαρητήρια στους προπονητές της προ αγωνιστικής ομάδας Μέμο Στάθη, Βλιώρα Αχιλλέα, Σταμάτη Μαρία, για την δουλεία τους και εύχεται καλή συνεχεία