Nations League: Ιστορική πεντάρα της Γερμανίας επί της Ιταλίας, ο διασυρμός του αιώνα για Αγγλία κόντρα στην Ουγγαρία!


Μοιράσου το άρθρο

Με θόρυβο και ιστορική πεντάρα πέτυχε η Γερμανία την παρθενική επίσημη νίκη της κόντρα στην Ιταλία (5-2), ασύλληπτο 4-0 της Ουγγαρίας μέσα στην Αγγλία και η πιο βαριά εντός έδρας ήττα των Τριών Λιονταριών εδώ και 94 χρόνια! «Έβρεξε» γκολ στα 12 παιχνίδια.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής του 3ου Nations League 2022/23 και οι βαθμολογίες των ομίλων έχουν ως εξής:

League A

1ος όμιλος

Δανία-Αυστρία                   2-0

Γαλλία-Κροατία                  0-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

Δανία        9     6-3

Κροατία      7     3-4

Αυστρία      4     5-5

Γαλλία       2     3-5

2ος όμιλος

Ισπανία-Τσεχία                  2-0

Ελβετία-Πορτογαλία              1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

Ισπανία       8    6-3

Πορτογαλία    7    7-2

Τσεχία        4    4-7

Ελβετία       3    2-7

3ος όμιλος

Αγγλία-Ουγγαρία                 0-4

Γερμανία-Ιταλία                 5-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

Ουγγαρία      7    6-3

Γερμανία      6    8-5

Ιταλία        5    5-7

Αγγλία        2    1-5

4ος όμιλος

Πολωνία-Βέλγιο                  0-1

Ολλανδία-Ουαλία                 3-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

Ολλανδία     10   11-6

Βέλγιο        7    9-6

Πολωνία       4   5-10

Ουαλία        2    5-8

League B

1ος όμιλος

Αρμενία-Σκωτία                  1-4

Ουκρανία-Ιρλανδία               1-1

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

Ουκρανία      7    5-1 -3αγ.

Σκωτία        6    6-4 -3αγ.

Ιρλανδία      4    4-2

Αρμενία       3    2-9

2ος όμιλος

Ρωσία*-Αλβανία                  Ματαιώθηκε

Ισλανδία-Ισραήλ                 2-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 3 αγώνες)

Ισραήλ        5    6-5

Ισλανδία      3    5-5

Αλβανία       1    2-3 -2αγ.

*Ρωσία        0    0-0 -0αγ.

3ος όμιλος

Βοσνία/Ερζεγοβίνη-Φινλανδία     3-2

Ρουμανία-Μαυροβούνιο            0-3

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

Βοσνία/Ερζεγοβίνη  8   6-4

Μαυροβούνιο        7   6-3

Φινλανδία          4   5-5

Ρουμανία           3   1-6

4ος όμιλος

Νορβηγία-Σουηδία                3-2

Σλοβενία-Σερβία                 2-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

Νορβηγία     10    6-2

Σερβία        7    7-4

Σουηδία       3    4-6

Σλοβενία      2    3-8

 

League C

1ος όμιλος

Λουξεμβούργο-Νησιά Φαρόε        2-2

Τουρκία-Λιθουανία               2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

Τουρκία      12  14-0

Λουξεμβούργο  7  5-4

Νησιά Φαρόε   4  4-8

Λιθουανία     0  1-12

2ος όμιλος

Βόρεια Ιρλανδία-Κύπρος          2-2

Ελλάδα-Κόσοβο                   2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

ΕΛΛΑΔΑ       12    7-0

Κόσοβο        6    5-5

Β. Ιρλανδία   2    4-6

Κύπρος        2    2-7

3ος όμιλος

Καζακστάν-Σλοβακία              2-1

Αζερμπαϊτζάν-Λευκορωσία         2-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

Καζακστάν    10    6-2

Σλοβακία      6    3-3

Αζερμπαϊτζάν  4    2-3

Λευκορωσία    2    1-4

 

4ος όμιλος

Σκόπια-Γιβραλτάρ      4-0

Γεωργία-Βουλγαρία               0-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

Γεωργία      10   12-2

Σκόπια  7    7-4

Βουλγαρία     3    4-7

Γιβραλτάρ     1   1-11

League D

1ος όμιλος

Μολδαβία-Ανδόρα                 2-1

Λιχτενστάιν-Λετονία             0-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 4 αγώνες)

Λετονία      12   10-2

Μολδαβία      7    6-5

Ανδόρα        4    3-6

Λιχτενστάιν   0    1-7

 

2ος όμιλος

Μάλτα-Σαν Μαρίνο                1-0

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 3 αγώνες)

Εσθονία       6    4-1 -αγ.

Μάλτα         6    4-2

Σαν Μαρίνο    0    0-5

* Η Ρωσία δεν θα μετάσχει στον 2ο όμιλο της League B και θα καταταγεί τέταρτη στο γκρουπ.

 

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις