Ολοκληρώθηκε το παζλ του Παγκοσμίου Κυπέλλου: Οι 8 όμιλοι και το πρόγραμμα των αγώνων


Μοιράσου το άρθρο

Ολοκληρώθηκε το παζλ του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Η Κόστα Ρίκα πήρε το τελευταίο εισιτήριο για το Κατάρ, συμπληρώνοντας και την τελευταία εκκρεμότητα που υπήρχε στους ομίλους.

Aναλυτικά οι όμιλοι:

1ος όμιλος
Κατάρ
Εκουαδόρ
Σενεγάλη
Ολλανδία

2ος όμιλος
Αγγλία
Ιράν
ΗΠΑ
Ουαλία

3ος όμιλος
Αργεντινή
Σαουδική Αραβία
Μεξικό
Πολωνία

4ος όμιλος
Γαλλία
Αυστραλία
Δανία
Τυνησία

5ος όμιλος
Ισπανία
Κόστα Ρίκα
Γερμανία
Ιαπωνία

6ος όμιλος
Βέλγιο
Καναδάς
Μαρόκο
Κροατία

7ος όμιλος
Βραζιλία
Σερβία
Ελβετία
Καμερούν

8ος όμιλος
Πορτογαλία
Γκάνα
Ουρουγουάη
Νότια Κορέα

Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι ώρες των αγώνων:

1η αγωνιστική 
Δευτέρα 21 Νοεμβρίου
13:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (gr A), στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
16:00 Αγγλία – Ιράν (gr B), στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
19:00 Κατάρ – Ισημερινός (gr A), στο Al-Bayt Stadium (στο Al-Khor)
22:00 Ηνωμένες Πολιτείες – Ουαλία (gr B), στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου
13:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (gr C), στο στάδιο Lusail (στο Lusail)
16:00 Δανία – Τυνησία (gr D), στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)
19:00 Μεξικό – Πολωνία (gr C), στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Γαλλία – Αυστραλία (gr D), στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου
13:00 Μαρόκο – Κροατία (gr F), στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)
16:00 Γερμανία – Ιαπωνία (gr E), στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
19:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (Gr E), στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
22:00 Βέλγιο – Καναδάς (gr F), στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου
13:00 Ελβετία – Καμερούν (gr G), στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)
16:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (gr H), στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)
19:00 Πορτογαλία – Γκάνα (gr H), στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Βραζιλία – Σερβία (gr G), στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

2η αγωνιστική
Παρασκευή 25 Νοεμβρίου
13:00 Ουαλία – Ιράν, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)
16:00 Κατάρ – Σενεγάλη, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
19:00 Ολλανδία – Ισημερινός, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
22:00 Αγγλία – Ηνωμένες Πολιτείες, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Σάββατο 26 Νοεμβρίου
13:00 Τυνησία – Αυστραλία, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)
16:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία, στο γήπεδο Education City (στη Ντόχα)
19:00 Γαλλία – Δανία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Αργεντινή – Μεξικό, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου
13:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)
16:00 Βέλγιο – Μαρόκο, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
19:00 Κροατία – Καναδάς, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
22:00 Ισπανία – Γερμανία, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου
13:00 Καμερούν – Σερβία, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)
16:00 Νότια Κορέα – Γκάνα, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)
19:00 Βραζιλία – Ελβετία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

3η αγωνιστική
Τρίτη 29 Νοεμβρίου
19:00 Ισημερινός – Σενεγάλη, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
19:00 Ολλανδία – Κατάρ, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)
22:00 Ιράν – Ηνωμένες Πολιτείες, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
22:00 Ουαλία – Αγγλία, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου
19:00 Αυστραλία – Δανία, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)
19:00 Τυνησία – Γαλλία, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)
22:00 Πολωνία – Αργεντινή, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου
19:00 Καναδάς – Μαρόκο, στο στάδιο Al-Thumama (στη Ντόχα)
19:00 Κροατία – Βέλγιο, στο στάδιο Ahmad Bin Ali (στο Al-Rayyan)
22:00 Ιαπωνία – Ισπανία, στο Διεθνές Στάδιο Khalifa (στη Ντόχα)
22:00 Γερμανία – Κόστα Ρίκα, στο στάδιο Al-Bayt (στο Al-Khor)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου
19:00 Γκάνα – Ουρουγουάη, στο στάδιο Al-Janoub (στο Al-Wakrah)
19:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία, στο στάδιο Education City (στη Ντόχα)
22:00 Σερβία – Ελβετία, στο 974 Stadium (στη Ντόχα)
22:00 Καμερούν – Βραζιλία, στο στάδιο Lusail (στο Lusail)

ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»
1.Νικητής 1ου Ομίλου – Δεύτερος 2ου Ομίλου (3/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Χαλιφά)
2.Νικητής 3ου Ομίλου – Δεύτερος 4ου Ομίλου (3/12 22:00, Αλ Ραγιάν/Αχμάντ Μπιν Αλί)
3.Νικητής 5ου Ομίλου – Δεύτερος 6ου Ομίλου (5/12 19:00, Αλ Ουάκρα)
4.Νικητής 7ου Ομίλου – Δεύτερος 8ου Ομίλου (5/12 22:00, Ντόχα/974)
5.Νικητής 2ου Ομίλου – Δεύτερος 1ου Ομίλου (4/12 22:00, Αλ Κχορ)
6.Νικητής 4ου ομίλου – Δεύτερος 3ου Ομίλου (4/12 19:00, Ντόχα/Αλ Τουμαμά)
7.Νικητής 6ου Ομίλου – Δεύτερος 5ου Ομίλου (6/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Education)
8.Νικητής 8ου Ομίλου – Δεύτερος 7ου Ομίλου (6/12 22:00, Λουσάιλ)

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
α.Νικητής 1 – Νικητής 2 (9/12 22:00, Λουσάιλ)
β.Νικητής 3 – Νικητής 4 (9/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Education)
γ.Νικητής 5 – Νικητής 6 (10/12 22:00, Αλ Κχορ)
δ.Νικητής 7 – Νικητής 8 (10/12 19:00, Ντόχα/Αλ Τουμαμά)

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
Α.Νικητής α – Νικητής β (13/12 22:00, Λουσάιλ)
Β.Νικητής γ – Νικητής δ (14/12 19:00, Αλ Κχορ)

ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Ηττημένος Α – Ηττημένος Β (17/12 19:00, Αλ Ραγιάν/Χαλιφά)

ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ
Νικητής Α – Νικητής Β (18/12 19:00, Λουσάιλ)

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις