Λ. Μπακάλης: Συγχαρητήρια στους παίκτες μου

Ο τεχνικός του Ρήγα Φεραίου, Λάκης Μπακάλης, στις δηλώσεις του για το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Οικονόμο Τσαριτσάνης τόνισε: «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την προσπάθεια και την αγωνιστική τους συμπεριφορά. Ήμασταν πολύ καλοί στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού. Δημιουργήσαμε πολλές φάσεις. Στο πρώτο ημίχρονο μπήκαμε…

δυνατά και μας παρουσιάστηκαν 2-3 καλές ευκαιρίες, όμως δεν μπορέσαμε να ανοίξουμε το σκορ. Αντίθετα, ο Οικονόμος μας πίεσε στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους, όταν είχε μία καλή στιγμή για να πάρει το προβάδισμα. Από εκεί και πέρα, επικρατήσαμε και καταφέραμε να πετύχουμε δύο γκολ. Επίσης, θα μπορούσαμε να σημειώσουμε και ένα τρίτο τέρμα, αν ήμασταν πιο προσεκτικοί στην τελική προσπάθεια».