Φιλική νίκη του Σαρακηνού επί του Γ.Σ. Αλμυρού

Ο Σαρακηνός επικράτησε 2-1 του Γ.Σ. Αλμυρού στο φιλικό που έδωσαν οι δύο ομάδες στο γήπεδο του πρώτου.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με ωραίο πλασέ του Καταγιάννη. Το 2-0 σημείωσε ο Δημόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε ο Αραπίτσας.

Οι δύο ομάδες συνεχίζουν την προετοιμασία τους ενόψει της έναρξης του “ενιαίου” πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΘ που αναμένεται να είναι πιο ανταγωνιστικό από την πρώτη “στροφή”.

Σαρακηνός (Γιάννης Φασουράκης): Καρακασίδης, Παπαεμμανουήλιδης, Αγγελής, Τσανιός, Ράπτης, Πρίφτη, Δημόπουλος, Γκλαβίνης, Μπέικος, Αραμπατζής, Καραγιάννης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Γράντας, Σύρος, Δουλάς, Βουρδάκης, Σαββίδης, Καλαμάτας, Μπαρλαγιόννης, Στεργίου, Βλάχος. Δοκιμάστηκε κι ένας επιθετικός

ΓΣ Αλμυρού (Κώστας Ρέππος): Κοντογεωργάκης, Τετριμίδας, Κόκκαλης, Ντόντα, Λάμπος, Ξηρομερίτης, Οικονόμου, Καρράς, Αράπης, Κοντοβάς, Κλουκουτάρας

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Αραπίτσας, Μπασαγιάννης, Σιούτης, Μαυρογέννης, Κουτσουράκης, Μπένος, Ντονούδης