![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Ο Σαρακηνός επικράτησε 2-1 του Γ.Σ. Αλμυρού στο φιλικό που έδωσαν οι δύο ομάδες στο γήπεδο του πρώτου.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με ωραίο πλασέ του Καταγιάννη. Το 2-0 σημείωσε ο Δημόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή ενώ για τους φιλοξενούμενους μείωσε ο Αραπίτσας.
Οι δύο ομάδες συνεχίζουν την προετοιμασία τους ενόψει της έναρξης του “ενιαίου” πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΘ που αναμένεται να είναι πιο ανταγωνιστικό από την πρώτη “στροφή”.
Σαρακηνός (Γιάννης Φασουράκης): Καρακασίδης, Παπαεμμανουήλιδης, Αγγελής, Τσανιός, Ράπτης, Πρίφτη, Δημόπουλος, Γκλαβίνης, Μπέικος, Αραμπατζής, Καραγιάννης.
Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Γράντας, Σύρος, Δουλάς, Βουρδάκης, Σαββίδης, Καλαμάτας, Μπαρλαγιόννης, Στεργίου, Βλάχος. Δοκιμάστηκε κι ένας επιθετικός
ΓΣ Αλμυρού (Κώστας Ρέππος): Κοντογεωργάκης, Τετριμίδας, Κόκκαλης, Ντόντα, Λάμπος, Ξηρομερίτης, Οικονόμου, Καρράς, Αράπης, Κοντοβάς, Κλουκουτάρας
Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Αραπίτσας, Μπασαγιάννης, Σιούτης, Μαυρογέννης, Κουτσουράκης, Μπένος, Ντονούδης
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις