![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Η Λαμία είχε τις φάσεις, ο Αστέρας Τρίπολης άντεξε και πάλι στην πίεση του αντιπάλου του και οι δύο ομάδες παραμένουν χωρίς νίκη στις πρώτες τρεις αγωνιστικές του πρωταθλήματος παίρνοντας από έναν βαθμό εκατέρωθεν.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Λαμία και Αστέρας Τρίπολης κοντραρίστηκαν στο Δημοτικό Στάδιο «Αθανάσιος Διάκος» στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Super League, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0. Παραμένει στα… χαμηλά η ομάδα της Φθιώτιδας, τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για τους Αρκάδες.
Τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου δεν έκρυβαν κάποια έκπληξη, με την πιο αξιοσημείωτη φάση να είναι η λόμπα του Γιακουμάκη που έφυγε λίγο άουτ, ενώ στο 85′ ο Μαρμεντίνι πήρε μία κεφαλιά μέσα στην περιοχή, αλλά η μπάλα δεν του έκανε το… χατίρι, ενώ ανάλογη ήταν η κατάληξη και στην προσπάθεια του Μπεχαράνο στο 90′. Αυτή, ήταν και η τελευταία φάση του αγώνα που έληξε ισόπαλος με 0-0.
Οι συνθέσεις:
Λαμία (Τζανλούκα Φέστα, 4-2-3-1): Σαρανοφ – Σιμόν, Αντετζο, Κορνέζος, Γκορανοφ, Μπεχαρανο, Σλιβκα, Τσιλουλης, Ντε Βινσέντι, Νούνιες, Γιακουμάκης
Αστέρας Τρίπολης (Ηρακλής Μεταξάς, 4-2-3-1): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Καστάνιο, Ατιένθα, Άλβαρες, Στάνκο, Ντομίνγκεθ, Μπερτόγλιο, Γκαρνταφσκι, Ριερα, Μπενίτο
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις