![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Το τρίτο φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασίας της δίνει σήμερα στις 18.00 η Νίκη με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας. Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο γήπεδο του ξενοδοχείου «Μάνθος» στα Χάνια, όπου προετοιμάζονται οι «κυανόλευκοι» υπό τις οδηγίες του Βίλιαν Φλουτ και…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
…των συνεργατών του. Ο Ολλανδός τεχνικός θα έχει την ευκαιρία να διαπιστώσει την αγωνιστική κατάσταση των ποδοσφαιριστών, οι οποίοι σήμερα συμπληρώνουν μία εβδομάδα παραμονής στα Χάνια.
Θυμίζουμε, πως μέχρι τώρα η Νίκη έχει δώσει δύο φιλικά παιχνίδια, με τον Ατρόμητο Αθηνών από τον οποίο ηττήθηκε με 2-0 και με την ομάδα Κ20 του συλλόγου την οποία νίκησε με 4-1.
Στο σημερινό ματς εκείνο που θέλει να δει ο Φλουτ από τους παίκτες του είναι να βγάλουν στο γήπεδο ορισμένα από τα στοιχεία που διδάσκονται στις προπονήσεις, καθώς το αποτέλεσμα στην παρούσα φάση περνά σε δεύτερη μοίρα.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις