Ήττα (80-73) με παράπονα για τη διαιτησία για τον Γ.Σ.Βόλου στα Φάρσαλα

Την ήττα με 80-73 γνώρισε ο Γ.Σ. Βόλου από τον Γ.Σ. Φαρσάλων στη 2η αγωνιστική των πλέι-οφ της Α1 ΕΣΚΑΘ. Η βολιώτικη ομάδα, αν και ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι και προηγήθηκε στο 13′ με 20-30 και στο 26′ με 48-57, στη συνέχεια, όπως δηλώνουν οι άνθρωποι των «μαυραετών», οι παίκτες εκνευρίστηκαν από τα σφυρίγματα του…

…πρώτου διαιτητή της αναμέτρησης και υπέπεσαν σε αρκετά λάθη, γεγονός που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι και πέρασαν μπροστά στο 30′ με 61-60.
Στο τρίτο δεκάλεπτο, καθοριστική ήταν η παρουσία του Βολιώτη Ίλτσογλου που παίζει στα Φάρσαλα και σημείωσε 10 συνεχόμενους πόντους. Στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχοι με πιο σωστές επιλογές έφτασαν στην κατάκτηση του ροζ φύλλου αγώνα.
Ο Γυμναστικός Σύλλογος βόλου εξέφρασε πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Παγώνη. Κορυφαίοι των νικητών οι Ψύρρας, Φούντας, Γ. Αναγνωστόπουλος, ενώ από τους Βολιώτες ξεχώρισαν οι Ζαρογιάννης και Τσαπραίλης.

Διαιτητές: Παγώνης, Κέτουλας
Δεκάλεπτα: 18-21, 40-52, 61-60, 80-73
Γ.Σ. ΒΟΛΟΥ (Κοσμάτος-Ντάκης): Κωστούλας 4, Καλογερόπουλος 9 (1 τρ), Τσαπραίλης 14 (3 τρ), Σαμαράς 10 (1 τρ), Σουλιώτης 2, Παυλόπουλος 2, Παλάσκας, Τάσος, Κουρουπάκης, Παπαδόπουλος, Ζαρογιάννης 32 (1 τρ)
Γ.Σ. Φαρσάλων:(Αλεξίου): Λιούπης, Τασούλας, Κυριακόπουλος 9 (1 τρ), Ίλτσογλου 10, Αναγνωστόπουλος Χ 2, Ντόνας 6, Μάρκος, Αναγνωστόπουλος Γ. 18 (2 τρ), Μακρής 3 (1 τρ), Ψύρρας 20 (4τρ), Φούντας 12 (1 τρ), Γιαννακούλης