Βόλος 2004: Φιλική ισοπαλία με τις Νέες Ατρομήτου

Σε ένα πολύ ενδιαφέρον φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το μεσημέρι του Σαββάτου στο βοηθητικό του ΕΑΚ, η ομάδα του ΑΣ Βόλος 2004 αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 με τις Νέες Ατρομήτου.
Το ματς ήταν μια πολύ καλή ευκαιρία για την προπονήτρια, Έλενα Κουσκούνη, να δει την ετοιμότητα της ομάδας, τρεις εβδομάδες πριν την προγραμματισμένη έναρξη του πρωταθλήματος της Α’ Εθνικής. Ο Βόλος 2004 έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο, αν και υπήρχαν αρκετά κενά διαστήματα στην απόδοση, απέναντι σε μια δυνατή και πιο έτοιμη (όπως φάνηκε στο γήπεδο) ομάδα.
Οι Βολιώτισσες αγωνίστηκαν με αρκετές και σημαντικές ελλείψεις παικτριών, λόγω επαγγελματικών – προσωπικών υποχρεώσεων. Για την ιστορία να αναφέρουμε ότι ο Βόλος 2004 προηγήθηκε στο 1ο ημίχρονο με γκολ της Νέννε, και ισοφαρίστηκε στο 2ο ημίχρονο.
Ευχαρίστησε τη φιλοξενούμενη ομάδα ο Βόλος 2004:
“Να ευχαριστήσουμε θερμά την ομάδα των Νέων Ατρομήτου, που ταξίδεψε μέχρι την πόλη μας για την διεξαγωγή του φιλικού αγώνα. Ευχόμαστε να έχουν μια καλή πορεία στο πρωτάθλημα χωρίς τραυματισμούς”.