Νίκη με ανατροπή για την ΑΕ 2002, 3-1 τον Πηλέα

Η ΑΕ 2002 ήταν η νικήτρια στο ματς των ουραγών του 1ου ομίλου για το πρωτάθλημα της Α’ τοπικής κατηγορίας της ΕΠΣΘ, με αντίπαλο τον Πηλέα. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 2ο μέρος του αγώνα.

Ο Πηλέας ευτύχισε να προηγηθεί στο 55ο λεπτό με ωραία κεφαλιά του Ματθαίου έπειτα από σέντρα του Βαρσαμά όμως η ΑΕ2002 έφερε τα πάνω κάτω.

Συγκεκριμένα στο 61ο λεπτό ο Σταθόπουλος έκανε με πέναλτι το 1-1,στο 82ο λεπτό ο Λάμπρου πέτυχε το δεύτερο γκολ ενώ τον χορό των τερμάτων έκλεισε ο Βούλγαρης στο 89′ με ένα μακρινό απίστευτο σουτ. Η Α.Ε είχε δύο δοκάρια με τον Στόικο και τον Μπένκα στο β’ μέρος ενώ ο Πηλέας, ο οποίος ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο, είχε δυο κλασσικές ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο τέρμα με τους Η. Ματθαίου και Θάνου να μην βρίσκουν στόχο.

Συνθέσεις:

ΑΕ 2002: Μητράκος, Σφέτσος (70′ Κ. Βούλγαρης), Σουλακούδης (35′ Στόικος), Βέργος, Σταθόπουλος, Λάμπρου, Β. Στουμποβίκος (50′ Φιλίππου), Ν. Βούλγαρης, Μπένκα, Δ. Στουμποβίκος, Παρίσης.

Πηλέας:Φηύγας, Στύλλας, Μ. Ματθαίου, Καναράς, Βαρσαμάς, Βούρος, Βαϊτσης, Τσακίρης, Καμπέρης, Θάνος, Η. Ματθαίου