Ανεβάζει “στροφές” ο Ολυμπιακός Βόλου, 3-1 τον Διγενή

Με καλή παρουσία ο Ολυμπιακός Βόλου κέρδισε τον Διγενή Νεοχωρίου 3-1, στο φιλικό που διεξήχθη, σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Άλλης Μεριάς.

Γκολ που δεν μέτρησε και δοκάρι

Στο 18’ ο Κόλα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κουτσόπουλου, ωστόσο υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ και το τέρμα ακυρώθηκε. Άτυχος ήταν ο Ολυμπιακός Βόλου και ο Στέργιος Ψιάνος στο 29′ όταν η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι, στην κεφαλιά που επιχείρησε.

Τρίτη και φαρμακερή για τον Ολυμπιακό

Την πρώτη φορά το γκολ ακυρώθηκε, τη δεύτερη η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι, την τρίτη ο Ολυμπιακός Βόλου πέτυχε τέρμα και μέτρησε. Συγκεκριμένα, στο 38′ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πρωταγωνιστή τον Σκοπελίτη. Ο αρχηγός των ερυθρολεύκων με σουτ ο έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας των φιλοξενούμενων, γράφοντας το 1-0 για τον Ολυμπιακό. Με το σκορ στο 1-0 πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για το ημίχρονο του αγώνα.

Ισοφάριση και απάντηση εις διπλούν

Οι φιλοξενούμενοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με τον Παναγιώτου στο 51′, ωστόσο η απάντηση της ομάδας του Σάκη θεοδοσιάδη ήταν άμεση, με τον Κόλα να βάζει και πάλι μπροστά στο σκορ την ομάδα του, στο 54′. Με τον Ολυμπιακό Βόλου να ελέγχει πλήρως τον ρυθμό, ήρθε και τρίτο τέρμα στο 72′ με σκόρερ τον Κατσαγεωργίου. Ο Καβουσάκης αποσόβησε το 3-2 στο τετ α τετ με τον Βαρναβίδη, με το 3-1 να παραμένει μέχρι το τέλος.

Η αρχική ενδεκάδα του Ολυμπιακού Βόλου: Καβουσάκης, Λάμπος, Διαμαντόπουλος, Παπαϊωάννου, Καμπέρης, Σκοπελίτης, Ψιάνος, Κόλα, Γαλανόπουλος, Θεοδωρόπουλος, Ντινιωτάκης

Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Αναστασίου, Σιουμουρέκης, Καρατσόλης, Κατσαγεωργίου, Κόφφας, Σταμπουλής, Ακριβόπουλος, Σκούρας

Η αρχική ενδεκάδα του Διγενή Νεοχωρίου: Κουτσόπουλος, Μετούσι, Μαλάκος, Μυλερός, Σταμέκος, Μαχαίρας, Μπασιάκας, Αυγέρης, Γεωργίου, Χατζηχαραλάμπους, Παναγιώτου

Στο 2ο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Βαρναβίδης, Νίτας, Κοτταρέλος, Γόρδιος, Χονδρογεωργόπουλος