Φιλική νίκη για Ιάσονα Άλλης Μεριάς

Σε φιλικό αγώνα αναμετρήθηκαν το πρωί της Κυριακής στο Βασδέκειο Ιάσων Άλλης Μεριάς και Δάφνη. Ο Ιάσων επικράτησε με σκορ 1-5 σε ένα όμορφο παιχνίδι και από τις δύο ομάδες.

Το σκορ άνοιξε στο 25ο λεπτό. Ο Μπάλλας βρέθηκε απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα έσπασε την μπάλα στον Ροδοβίτη, και ο δεύτερος πλάσαρε σε κενή εστία κάνοντας το 0-1, σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μέρος οι δυο ομάδες πραγματοποίησαν τις αλλαγές τους με τους προπονητές να βγάζουν χρήσιμα συμπεράσματα από το σύνολο των ποδοσφαιριστών τους.

Ο Ροδοβίτης έκανε το 0-2 στο 49’, ενώ η ομάδα της Δάφνης μείωσε σε 1-2 15 λεπτά αργότερα. Στο 66’ ο Αϊδινής έκανε το 1-3 και στην συνέχεια σε ένα πιο ανοιχτό παιχνίδι ο Ροδοβίτης πέτυχε το τρίτο του προσωπικό τέρμα κάνοντας το 1-4 στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης. Το τελευταίο γκολ, πέτυχε ο Τσινίκας, μετά από κλέψιμο που έκανε ο ίδιος λίγο έξω από την περιοχή των γηπεδούχων.