Γκολ και θέαμα στο φιλικό ΑΕ 2002 – Ιάσων Άλλης Μεριάς

Άλλος ένας φιλικός αγώνας διεξήχθη στα Καλά Νερά το απόγευμα του Σαββάτου μεταξύ ΑΕ 2002 και Ιάσων Άλλης Μεριάς. Οι δυο ομάδες έπαιξαν όμορφο ποδόσφαιρο με πολλές φάσεις αλλά και αψιμαχίες μεταξύ των ποδοσφαιριστών. Τελικό σκορ 1-5.

Στο 11’ άνοιξε το σκορ ο Χρηστάκης. Ο Χόντος από την δεξιά πλευρά έδωσε την μπάλα στον Ροδοβίτη, και εκείνος με πλάτη στο τέρμα «έσπασε»  την μπάλα στον Χρηστάκη και εκείνος με διαγώνιο σουτ έκανε το 0-1.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Ροδοβίτης εκμεταλλεύτηκε μια λάθος πάσα στην αντίπαλη άμυνα και με σουτ έκανε το 0-2.

Η απάντηση από μεριάς γηπεδούχων ήρθε στο 20’ με ένα φοβερό σουτ έξω από την περιοχή κάνοντας το 1-2, σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τσιορτός πήρε την μπάλα από την αριστερή πλευρά του γηπέδου και από δύσκολη γωνία έκανε το 1-3 με φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή στο 49’.

Στο 58’ δόθηκε πέναλτι για την ομάδα της ΑΕ 2002, με τον Αναστασίου να αποκρούει.

Στο 72’ ο Τσιορτός έκανε με όμορφη ατομική ενέργεια το 1-4.

Το τελευταίο τέρμα πέτυχε ο Τσομίδης με πέναλτι στο 84’.