Μαύρος: “Κάναμε αυτό που έπρεπε και συνεχίζουμε”

ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΑΥΡΟΣ

Ο προπονητής της Νίκης Βόλου, Ανδρέας Μαύρος, πραγματοποίησε το δικό του σχόλιο, μέσω του goalpost, ύστερα από το νέο “ροζ φύλλο” της ομάδας του, στη Θεσσαλονίκη, απέναντι στον Ναύαρχο Βότση.

Αναλυτικά:

“Ήρθαμε αντιμέτωποι με μία νεανική, καλή ομάδα, που προερχόταν από μία νίκη εκτός έδρας. Μπήκαμε μουδιασμένα στο ματς, με αποτέλεσμα να τους δώσουμε κάποια σουτ, στα οποία ήταν εύστοχοι, με το ημίχρονο να κλείνει με το σκορ 44-41 υπέρ τους. Η αντεπίθεσή μας ξεκίνησε από το τρίτο δεκάλεπτο, με την καλή προσωπική μας άμυνα, η οποία μας έδωσε εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό, ύστερα από καλές συνεργασίες μας. Το επιμέρους σκορ του δεύτερου μέρους ήταν 27-49. Κάναμε αυτό που έπρεπε και συνεχίζουμε. Έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας. Έρχεται ένα θεσσαλικό ντέρμπι για εμάς, κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας, που πρέπει να κερδίσουμε”.