Φιλική νίκη για τον Ιάσονα ΑΜ

Σε φιλικό αγώνα αναμετρήθηκαν Ιάσων Άλλης Μεριάς και Α.Ο. Λεχωνίων το απόγευμα της Κυριακής στην Άλλη Μεριά με τον Ιάσων να επικρατεί με 4-0.

Ο αγώνας είχε το ύφος ενός επίσημου παιχνιδιού, καθώς οι δύο ομάδες βρίσκονται στην τελική ευθεία για την έναρξη των πρωταθλημάτων.

Το 1-0 έκανε ο Τσομίδης στο 35′, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα σε δύο φιλικούς αγώνες αντίστοιχα μετά από τον τραυματισμό του.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιάσων είχε ένα καταιγιστικό δεκάλεπτο και πέτυχε 3 τέρματα σε διάστημα 3 λεπτών. Συγκεκριμένα στο 53′ ο Ιντζόγλου με κεφαλιά πέτυχε το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων, ενώ Τζήμας και Στατήρας σκόραραν στο 55′ και στο 56′ αντίστοιχα.

ΙΑΣΩΝ: Αναστασίου, Χόντος, Λαλόπουλος, Ιντζόγλου, Μορφονιός, Παναγιωτίδης, Κιουρέτης, Μεταφτσής, Στατήρας, Τσομίδης,Μπάλλας

Αγωνίστηκαν επίσης: Κορέντης, Τσίγγας, Τζήμας, Καραβούλιας, Βαρελόπουλος, Σαραντόπουλος, Χατζηκώστας, Διχτάς, Λάσκος

Α.Ο. Λεχωνίων: Νικόλαρος, Χατζής, Νταφόπουλος, Φλώρος, Αναστασίου, Τσιακτήρης, Τουφεξής, Μαρκόπουλος, Ξενάκης, Σεγδίτσας, Επιτροπάκης

Αγωνίστηκαν επίσης: Τσιώτας, Λικάι, Συρματόπουλος, Γκάμπριελ, Μαρούλης, Διακουμής, Μυλωνάς, Παπακωνσταντίνου