Γ’ Εθνική (4ος όμιλος): Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής – Βαθμολογία – Επόμενη

Μοιράσου το άρθρο

Χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία ο Αλμυρός νίκησε  την Αγριά 53-93 στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Αναλυτικά:

Αποτελέσματα

ΑΟ Τρίκαλα-Αμπελώνας 74-58

Αχέρων Καναλακίου-Σοφάδες 45-71

Νίκαια Λάρισας-Τιτάνες Παλαμά 72-82

Άμφισσα-Ανόρθωση Βόλου 69-74

ΣΚ Ιωάννινα-Παραμυθιά 65-67

Αγριά-Αλμυρός 53-93

Βαθμολογία (σε 5 αγώνες)

1. Σοφάδες 10 (5-0)

2. Αλμυρός 9 (4-1)

3. ΑΟ Τρίκαλα 9 (4-1)

4. Τιτάνες Παλαμά 9 (4-1)

5. Παραμυθιά 8 (3-2)

6. ΣΚ Ιωάννινα  8 (3-2)

7. Αμπελώνας 7 (2-3)

8. Ανόρθωση Βόλου 7 (2-3)

9. Αμφισσα 7 (2-3)

10. Νίκαια Λάρισας 6 (1-4)

11. Αγριά 5 (0-5)

12. Αχέρων Καναλακίου 5 (0-5)

Αναλυτικά οι αγώνες

Άμφισσα-Ανόρθωση Βόλου 69-74

Δεκάλεπτα: 10-21, 24-36, 42-53, 69-74

Διαιτητές: Γερακίνης, Γκαρτζονίκας

Άμφισσα (Γίδας): Τσικνής, Λούπουλ 6, Λιαράκης, Μουρατίδης 12(3), Τσάρας, Παπαθεοχάρης 1, Τσιγγενόπουλος 16(2), Ξαγάρας 1, Γκιζόγιαννης 22(3), Μαμαρέλης 11(1), Δρίβας, Κοκολόγος.

Ανόρθωση (Καπουρνιώτης): Καραγεώργος 2, Μπέας, Γκοντόπουλος 21(2), Ιλτσόγλου 6(2), Καραθανάσης, Μπόγδανος 25(1), Ακριβόπουλος, Τσούμας, Σιμάκης 14(1), Σκαμαγκάς, Φιλίππου 2, Παρασκευάς 4.

ΣΚ Ιωάννινα-Παραμυθιά 65-67

Δεκάλεπτα: 16-12, 24-31, 44-48, 65-67

Διαιτητές: Τσιαπλής, Σταμπουλής

Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζώτος 18, Νταβουλτζόπουλος 14, Βάσης 3, Πολύζος 14(4), Σφουγγάρης, Μιλάνοβιτς 11, Μπαρτζώκας Σπ. 5, Πετσίτης.

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάιδος 24(2), Ψιλοδημητρακόπουλος 4, Βάτσιος 14(2), Μάλλιος 1, Σωτηρίου 4, Κατσίβελος 16(1), Κρίπσι 4.

ΑΟ Τρίκαλα-Αμπελώνας 74-58

Δεκάλεπτα: 18-19, 33-30, 49-43, 74-58

Διαιτητές: Σιταρίδης, Ντόντης

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Φρύδας 12(2), Τσιτσάνης 1, Λεπενιώτης 9(2), Γκαντιάς 3(1), Αργύρης Κ. 12(2), Αρκούδας, Σούλκο 16(1), Αργύρης Σ. 10(1), Τζιαννής 11.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 3(1), Κονδυλόπουλος 7, Ντάκος, Γκιουλέκας 14(2), Κυριακόπουλος 4, Καραγιάννης 6, Βλησσαρούλης 2, Καράτζιος 2, Τσιούλκας 12(1), Γιώτης 8(1).

Αχέρων Καναλακίου-Σοφάδες  46-71

Δεκάλεπτα: 17-22, 26-42, 29-60, 46-71

Διαιτητές: Μπολάνος, Παπαδόπουλος Ν.

Αχέρων (Βαβέτσης): Ζαμπέτης 2, Πάντας, Τάτσης 2, Ροντογιάννης 9(1), Κασκάνης 9(1), Σταυρού 2, Χρήστου 2, Κακιούζης 11, Δάσκαλος 2, Πάνου 6(1).

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Παππάς 8, Παπαϊωάννου 4, Γκάντης, Κακλαμάνος 15(5), Μουταρέλος 3(1), Θέος 13, Δίκαρος 16, Αλεξιάδης 11(1) , Ζωιτσάκος 1.

Νίκαια Λάρισας-Τιτάνες Παλαμά 72-82

Δεκάλεπτα: 16-20, 34-35, 53-52, 72-82

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Δώνης

Νίκαια (Παπαδόπουλος): Καραδήμος 19(2), Μουράτης 2, Σιμόπουλος 5(1), Κουραμάς, Κοντογιάννης , Σιαμέτης ,Χήρας 2, Παπαδόπουλος, Μοσχόπουλος 21(3), Χασιώτης 11(2), Φιλιππόπουλος 12.

Τιτάνες (Βαρδακούλης): Αντωνίου 12(1), Τσούμας 14(2), Μάνος 2, Λάιος, Σφακιανός, Φαλιάκης Σ., Πασχάλης 11(3), Αρχοντούλης 4, Κίτσιος, Σαριμπαλίδης 13(2), Λόλας 21, Μπουσκολίτης 2.

Αγριά-Αλμυρός 53-93

Δεκάλεπτα: 13-26, 29-42, 42-69, 53-93

Διαιτητές: Πράττος, Κανελλίδης

Αγριά (Κοσμάτος, Στρατίκης): Καραμανλής 3(1), Ρόσσιος 6, Ντάκης 8, Αμπάρης 2, Βλαχογιάννης 13, Αντωνόπουλος 10(1), Σαλεπτσής 2, Χατζόπουλος 5(1), Κοψιαλής 3(1), Τσίρος 2.

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 13(3), Μυλωνάς 2, Μαμούρας 7, Πελεκάνος 9, Μασούρας, Κανατούλας 2, Παπούλιας 23(1), Γώγουλας, Βαλαμούτης 7(1), Πολίτης 13, Τάσσος 17.

Επόμενη αγωνιστική (6η, 13/11)

Αμφισσα-Αγριά

Ανόρθωση Βόλου-Νίκαια Λάρισας

Τιτάνες Παλαμά-Αχέρων Καναλακίου

Σοφάδες-ΑΟ Τρίκαλα

Αμπελώνας-ΣΚ Ιωάννινα

Παραμυθιά-Αλμυρός

Αναλυτικά η βαθμολογία:

Ομάδα Βαθμ Αγων Νικ Ηττ Μηδ Επιθ Αμυν Διαφ   Βαθ2     Διαφ2     Διαφ3  
ΓΣ ΣΟΦΑΔΩΝ 8 4 4 0 0 364 291 73   0   1   1,250
ΓΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 7 4 3 1 0 333 270 63   3   1,123   1,233
ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ 7 4 3 1 0 291 273 18   3   1,020   1,065
ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΣΚ 7 4 3 1 0 287 271 16   3   0,869   1,059
ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 7 4 3 1 0 318 303 15   0   1   1,049
ΓΑΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 6 4 2 2 0 273 286 -13   4   1   0,954
ΚΑΕ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΣ 6 4 2 2 0 257 238 19   1   1   1,079
ΓΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ 1986 6 4 2 2 0 287 277 10   1   1   1,036
ΜΓΣ ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ ΒΟΛΟΥ 5 4 1 3 0 308 327 -19   0   1   0,941
ΑΣ ΝΙΚΑΙΑ 2012 5 4 1 3 0 275 322 -47   0   1   0,854
ΓΣ ΑΓΡΙΑΣ 4 4 0 4 0 270 317 -47   0   1   0,851
ΑΕ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ “ΑΧΕΡΩΝ” 4 4 0 4 0 202 290 -88   0   1   0,696

* οι πρώτες 4 ομάδες του βαθμολογικού πίνακα θα μπουν στα Playoffs
** οι υπόλοιπες ομάδες θα μπουν στα Playouts

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής (13 Νοεμβρίου):

Σοφάδες – Τρίκαλα
Τιτάνες Παλαμά – Αχέρων Καναλακίου
Ανόρθωση Βόλου – Νίκαια 2012
Άμφισσα – Αγριά
Αμπελώνας – ΣΚ Ιωάννινα
Παραμυθιά – Αλμυρός

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις