Β’ Εθνική – 3ος όμιλος: Αποτελέσματα 6ης αγωνιστικής – Βαθμολογία – Επόμενη


Μοιράσου το άρθρο

Με την 6η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής μπάσκετ ανδρών.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα του 3ου ομίλου όπου συμμετέχουν η Νίκη Βόλου και ο Ολυμπιακός Βόλου, τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική:

Σάββατο 12 Νοεμβρίου

Αναγέννηση Κ.-Δόξα Λευκάδας 55-78

Τρίκαλα Basket-Φίλιππος Β. 66-61

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Έσπερος ΓΣ Λαμίας 69-109

Ναύαρχος Βότσης-Βίκος Ιωαννίνων 54-86

Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών-Ολυμπιακός Βόλου 88-68

Ρεπό: Νίκη Βόλου

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αναγέννηση Καρδίτσας-Δόξα Λευκάδας 55-78

Διαιτητές: Κοντογιάννης-Σελεβός-Σιταρίδης

Δεκάλεπτα: 15-13, 27-29, 49-55, 55-78

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός, Πανταζής 8, Γεωργατζάς 8, Μαντίκος 13(2), Τσιώτας 3, Ζώρζος 2, Παπανικολόπουλος, Λαφτσίδης 4, Κακαβούλας, Καλλιάρας 17, Ψήμας.

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Μάνα, Τσιαβές 5(1), Σταματέλος, Αργυρός, Βακουφτσής 6, Ντόβας 4(1), Βαγενάς 9(1), Χείλαρης 17(2), Μανάκας 21, Κουρτίδης 16(2), Αδαμόπουλος.

Τρίκαλα Basket-Φίλιππος Βέροιας 66-61

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Ηλιόπουλος-Τσαρδούλιας

Δεκάλεπτα: 13-9, 36-32, 48-48, 66-61

Tρίκαλα Basket (Φόρος): Μήνου 5(1), Κολότσιος, Παπαχρήστος 16, Βαζούκης 10(2), Μοσχόπουλος 7(1), Μπουργανός, Τριανταφύλλου 2, Ψύρρας 2, Δέσπος 14 (11 ριμπ), Βαβάτσικος 2, Ράπτης 8.

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 10(2), Ιγγλέζος, Καραγιώργος 3, Νικάι, Δημάλης, Ελευθεριάδης 19(2), Ξενιτίδης 9(1), Κωνσταντινίδης 2, Γκάτσος 4, Μπένας 13(2), Πολυμένης, Αμανατίδης

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Έσπερος Λαμίας 69-109

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης-Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 19-35, 30-64, 53-86, 69-109

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Ντούτσης 2, Κοντός, Κολότσιος 8(1), Τσατάλας 24(1), Χολίδης, Ζαφειρούδης 17(3), Τριπολίδης 6, Τσόλης 2, Ντούμας, Καραθανάσης 2, Τζιφάκης 2, Στεφάνου 6(2).

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.-Ζαρόνικολας): Κυριακόπουλος 19(6), Λάππας 16(3), Κασπίρης 10(2), Κολοβός 2, Τζόρτζεβιτς 13, Χατζηκυριακίδης 4, Αργύρης 2, Τεπετίδης 12, Νέστορας 11, Πελεκούδας 6, Τσατάς, Παπαδάκης 14(1).

Ναύαρχος Βότσης-Βίκος Ιωαννίνων 54-86

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 17-18, 29-41, 39-66, 54-86

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Καραγιώργος, Γιανναράς 6(1), Μαυρίδης 2, Καραϊσκάκης 4, Βλασσόπουλος 6(1), Νταής, Γκίζης 2, Αγριόπουλος 9(3), Παπαδόπουλος 3(1), Κωφοτόλης 3(1), Μεσκούρης 8, Παππάς 11.

Βίκος Ιωαννίνων (Κωστόπουλος): Αποστόλου, Αναγνωστάκης 13(2), Μαυρογιάννης 6(1), Ιωαννίδης 10, Τσιλούλης 8(1), Πάτρας 17, Δήμος 7, Αντωνίου 3, Καλαμπάκας 15(1), Λαμπρόπουλος 4, Βαράκας 1, Σταυρόπουλος 2.

Πρωτέας Γρεβενών-Ολυμπιακός Βόλου 88-68

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Καντερές-Κανελλίδης

Δεκάλεπτα: 18-16, 40-29, 55-48, 88-68

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μόρας 8(1), Χαριζόπουλος, Κλωναράς 18, Παλάσκας 11(3), Τσανίδης, Καραγιάννης, Μωραϊτης, Μαραβέγιας 23(1), Κουρέπης 11(1), Κατηρτζίδης 17(1), Ασλανίδης, Ζήμπρας

Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης): Στεφόπουλος 8(2), Νταρντάνας 2,  Γουάμπα 18, Νίκολης 18(1), Σταθούρος 4, Μπουντούρης Κ. 4, Δημητρόπουλος, Μπουντούρης Σ. 8(2), Ντίαθ-Λούις 6

Η βαθμολογία

(σε 6 αγώνες)
1.Εσπερος Λαμίας 12 (6-0)
2.Βίκος Ιωαννίνων 10 (2-0)
3.Φίλιππος Βέροιας 10 (4-2)
4.Δόξα Λευκάδας 9 (4-1)
5.Τρίκαλα Basket 9 (4-1)
6.Νίκη Βόλου 9 (4-1)
7.Πρωτέας Γρεβενών 7 (1-5)
8.Αναγέννηση Καρδίτσας 7 (1-5)
9.Ναύαρχος Βότσης 7 (1-5)
10.Ολυμπιακός Βόλου 5 (0-5)
11.ΑΓΣ Ιωαννίνων 5 (0-5)
* Νίκη Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Βίκος Ιωαννίνων, Τρίκαλα Basket και Δόξα Λευκάδας έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 19/11)

Δόξα Λευκάδας-Τρίκαλα Basket

Φίλιππος Βέροιας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Εσπερος Λαμίας-Νίκη Βόλου

Ολυμπιακός Βόλου-Ναύαρχος Βότσης

Βίκος Ιωαννίνων-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου με τη νικητρια να ανέρχεται στην Α2 Ανδρών
*Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική
*Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις