Football League: Αποτελέσματα & βαθμολογία 29ης αγ. – Επόμενη

Με την αναμέτρηση Πανελευσινιακός – Κισσαμικός που έληξε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε η 29η αγωνιστική. Νωρίτερα η Κέρκυρα πέρασε νικηφόρα από το Αίγιο, επικρατώντας με 1-0 του Παναιγιάλειου. Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα και η βαθμολογία όπως έχει διαμορφωθεί μετά την ολοκλήρωση της 29ης αγωνιστικής στη Football League:

Παρασκευή 22 Απριλίου

Καλλιθέα – Απόλλων Σμύρνης 0-1
(10′ Φατιόν)

Σάββατο 23 Απριλίου

ΑΟ Χανιά – Ζάκυνθος 1-0
(87′ Γκέσιος)

Αχαρναϊκός – Πανσερραϊκός 2-1
(6′ Ταμπάκης, 75′ Ομπράντοβιτς – 47′ Ιωαννίδης)

Λαμία – Τρίκαλα 0-1
(26′ Κουσκουνάς)

ΑΕΛ – Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0
(23′, 25′ Ροβίθης, 54′ Μαρουκάκης)

Κυριακή 24 Απριλίου

Παναιγιάλειος – Κέρκυρα 0-1
(50′ Κόντος)

Πανελευσινιακός – Κισσαμικός 0-0

Αγροτικός Αστέρας – Ολυμπιακός Βόλου 3-0 ά.α.

Παναχαϊκή – Εργοτέλης 3-0 ά.α.

Η βαθμολογία:

 

Ομάδα

Αγ.

Βαθμοί

Ν

Ι

Η

Γκολ

1

ΑΕΛ

29

66

20

6

3

42-11

2

Κέρκυρα

29

63

19

6

4

46-21

3

Απόλλων Σμύρνης

29

59

17

8

4

36-13

4

Τρίκαλα

29

56

16

8

5

44-22

5

Λαμία

28

45

12

9

7

32-21

6

Κισσαμικός

29

45

11

12

6

24-13

7

Καλλιθέα

29

40

12

7

10

30-24

8

Αχαρναϊκός

28

37

10

7

11

24-23

9

Πανσερραϊκός

29

37

10

7

12

33-33

10

Παναιγιάλειος

29

37

10

7

12

27-31

11

Αγροτικός Αστέρας

29

34

8

10

11

21-20

12

Αναγέννηση   Καρδίτσας

29

33

9

6

13

20-28

13

Χανιά

29

32

7

11

11

25-29

14

Ζάκυνθος

29

30

9

6

14

28-28

15

Πανελευσινιακός

29

25

7

4

18

27-49

16

Παναχαϊκή

27

24

7

6

14

19-34

17

Ολυμπιακός Βόλου


       

18

Εργοτέλης


       

*Από την Καλλιθέα, την Ζάκυνθο και την Παναχαϊκή αφαιρέθηκαν 3 βαθμοί, λόγω ότι δεν πληρούσαν τις απαιτήσεις της 3ης φάσης της διαδικασίας αδειοδότησης της ΕΠΟ.

Η επόμενη 30ή αγωνιστική:

Μ. Τρίτη 26 Απριλίου
15:00 Πανσερραϊκός – Λαμία (OTE TV)

Μ. Τετάρτη 27 Απριλίου
14:00 Κισσαμικός – Αγροτικός Αστέρας
15:00 Ζάκυνθος – Αχαρναϊκός (OTE TV)
16:00 Χανιά – Πανελευσινιακός
16:00 Απόλλων Σμύρνης – Παναχαϊκή
16:00 Αναγέννηση Καρδίτσας – Παναιγιάλειος
17:30 Τρίκαλα-ΑΕΛ (OTE TV)
Ολυμπιακός Βόλου – Καλλιθέα 0-3 ά.α.
Εργοτέλης – Κέρκυρα 0-3 ά.α.