Ανώτερος ο Θησέας νίκησε εύκολα τον Ρήγα Φεραίο

Ανώτερος ο Θησέας μετέτρεψε το ντέρμπι με τον Ρήγα Φεραίο σε… περίπατο. Η ομάδα της Αγριάς νίκησε με 3-0 στο Βασδέκειο, ύστερα από πολύ καλή εμφάνιση.

Το σκορ άνοιξε για τον Θησέα στο 32′.  Ο Λίτσος έκανε σέντρα και ο Καραμανλής με τακουνάκι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Έξι λεπτά αργότερα έγινε και το 2-0. Ο παίκτες του Θησέα έφυγαν στην αντεπίθεση, τελικός αποδέκτης ήταν ο Σιώμος, ο οποίος πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Θησέας πέτυχε και τρίτο τέρμα στο 80′. Ο Σακελλάρης τροφοδότησε τον Κώστα Κόφφα και αυτός με πλασέ εκτός περιοχής έγραψε το 3-0.

Οι νικητές είχαν και δοκάρι με τον Λίτσο στο 83’.

ΘΗΣΕΑΣ: Κοντοστάθης, Λίτσος, Κουκουτής, Ιακωβίδης, Καραλόπουλος (40’ λ.τρ. Ρακής), Αλεξίου, Καραμανλής (73’ Σιμιτσής), Χατζησταμάτης, Αλαμάνης (73’ Κ. Κόφφας), Νάκας (25’ λ.τρ. Τσιανάκας), Σιώμος (73’ Σακελλάρης).

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Φώτο, Αποστολίδης, Κολημήτρας (46’ Χόντος), Γοδενόπουλος, Γκάγκας (46’ Πατσής), Παπαδανιήλ (46’ Βλιώρας), Γάρος, Βαϊόπουλος (75’ Φούκης), Σιόβας, Τσιακίρης (65’ Χασάπης), Χότζα.