Γκολ και θέαμα στο Βελεστίνο στη νίκη του Ρήγα με 4-2 κόντρα στην ΑΕ 2002

Χορταστικό παιχνίδι έγινε στο Βελεστίνο με έξι γκολ, δύο χαμένα πέναλτι και τον Ρήγα Φεραίο να επικρατεί 4-2 της Α.Ε. 2002. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 20′ με κεφαλιά του Τζοβάρα.

Στο 24′ ο Κόρδας αστόχησε σε πέναλτι με τον Φώτο να αποκρούει για τον Ρήγα. Στο 31’ ήταν η σειρά του Ρήγα να χάσει πέναλτι, με τον Γάρο να μην μπορεί να νικήσει τον Μητράκο που απέκρουσε.

Στο 38’ ο Ρήγας κέρδισε νέο πέναλτι, με τον Σιόβα να ισοφαρίζει σε 1-1, ενώ στο 42’ ο Γάρος έκανε το 2-1 με κεφαλιά. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Σιόβας με πλασέ σημείωσε το 3-1.

Στο 49′ ο Σιόβας έφτασε σε χατ-τρικ με σουτ από το ύψος της περιοχής, γράφοντας το 4-1, ενώ το τελικό 4-2 σημειώθηκε στο 52 από τον Βεργοζήση.

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Φώτο, Αποστολίδης, Βλιώρας (77’ Χότζα), Γκάγκας, Κολημήτρας, Γοδενόπουλος, Γάρος (77’ Χασάπης), Πατσής (65’ Χόντος), Σιόβας (84’ Τσιτσικλής), Τσιακίρης, Βαϊόπουλος (84’ Σταματόπουλος).

Α.Ε. 2002: Μητράκος, Γώγος (70’ Παπαϊωάννου), Στόικος, Βέργος, Γαλάνης, Βεργοζήσης, Προβιάς, Κόρδα, Παρίσης, Τζοβάρας (46’ λ.τρ. Σουλάι), Στουμποβίκος (58’ λ.τρ. Μούσιας).