“Καθάρισε” στο δεύτερο ημίχρονο ο Αίας

Εκτός έδρας νίκη για τον Αίαντα. Η ομάδα της Σούρπης έφυγε με το “διπλό” από την έδρα της Αργαλαστής, επικρατώντας με 3-1 της ΑΕ 2002.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς τέρματα για να γίνει το 48ο λεπτό το 0-1 με πλασέ του Βούλγαρη. Το 0-2 έγινε στο 74’ με τον Παπουτσή, ο οποίος σκόραρε με σουτ πάνω στην κίνηση. Στο 77′  είχαμε τη μείωση του σκορ σε 1-2 με γκολ του Παρίση. Το τελικό 1-3 σημειώθηκε στο 83′ από τον Κομπούρα με σουτ.

Α.Ε. 2002: Σαρρής, Βερντόβα, Στόικος, Παπαϊωάννου (70’ Σουλάι), Γαλάνης, Γώγος, Προβιάς, Παρίσης, Κόρδα, Πολυχρόνου, Σιαμέτης (75’ Βεργοζήσης).

ΑΙΑΣ: Γκόγκος, Φαράντος, Μπιρμπίλης, Ξηροκώστας, Στεφανής (66’ Κατσαβριάς), Παπουτσής, Μακανίκας (85’ Κουτσουράκης), Μπιρτσάι, Βούλγαρης, Δημητρίου, Πιτσάβας (74’ Κομπούρας).