Εύκολα ο Θησέας 2-0 την Ακρόπολη στο Σέσκλο

Εύκολα ο Θησέας νίκησε με 2-0 την Ακρόπολη στο Σέσκλο και πήρε άλλους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Το σκορ άνοιξε στο 6′ ο Τσιανάκας με χτύπημα πέναλτι, που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Αγριάς πέτυχε και δεύτερο τέρμα στο 68′. Ο Ρακής από κοντά με πλασέ έγραψε το 0-2.

Η Ακρόπολη ολοκλήρωσε το παιχνίδι με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Στρούγγη στο 85’ με δεύτερη κίτρινη.

ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Βίτσος, Πούλιος, Βασιλείου, Παπούλιας, Στρούγγης, Κολυμήτρας (80’ Τσούτσας), Χρυσαφόπουλος (46’ Ν. Τσουκάλης), Βαρελόπουλος, Παγώνης, Μ. Τσουκάλης (83’ Χρ. Τσιαμήτας), Ίμπρα (15’ λ.τρ. Δουλάς).

ΘΗΣΕΑΣ: Κεφαλάς, Λίτσος (80’ Μίχος), Κουκουτής (80’ Χαλκιάς), Ιακωβίδης, Ρακής, Αλεξίου, Καραμανλής, Τσιανάκας, Αλαμάνης (69’ Μέρο), Σιώμος (60’ Σιμιτζής), Αλμασίδης (69’ Χατζητρακόσιας).