Πρώτη νίκη στην Α’ ΕΠΣΘ για την ΑΕ 2002 με… θύμα την Ε.Λ. Νηλέας

Πρώτη νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για την ΑΕ 2002 και μάλιστα εκτός έδρας. Συγκεκριμένα, επιβλήθηκε με 4-2 της Ε.Λ. Νηλέας και πήρε τους πρώτους της βαθμούς.

Όλα τα λεφτά ήταν το δεύτερο ημίχρονο, όπου σημειώθηκαν και τα έξι τέρματα. Η Ε.Λ. Νηλέας άνοιξε το σκορ στο 50ό λεπτό με ανάποδο ψαλίδι του Γκογκινούδη.

Στο 59′ ήρθε ισοφάριση με αυτογκόλ του Σιδέρη (1-1). Στο 65’ έγινε το 1-2 με σουτ εκτός περιοχής του Βερντόβα, ενώ το 76’ η Ε.Λ. Νηλέας έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Βαλουξή. Στο 77′ Κόρδα με απευθείας το φάουλ έγραψε το 1-3.

Στο 88’ ο Μούτος μείωσε σε 2-3 με πλασέ, ενώ το τελικό 2-4 σημείωσε στο 92′ ο Παρίσης.

Ε.Λ. ΝΗΛΕΑΣ: Μιχαλόπουλος, Μασούρας, Γεωργίου, Σιδέρης, Μούτος, Αράμπογλου, Παλάντζας (72’ λ.τρ. Βαλουξής), Πάγια, Κουβαράς (46’ Γκογκινούδης), Μαλούσι (72’ Τσουμάνης), Μάρκο (85’ Μαλλιαρός).

Α.Ε. 2002: Σαρρής, Βερντόβα, Γαλάνης, Βέργος, Παπαϊωάννου, Βεργοζήσης (90’ λ.τρ. Μπόγια), Γώγος, Προβιάς, Παρίσης, Στουμποβίκος (70’ Σουλάι), Κόρδα.