«Διπλό» για τη Δύναμη, 4-1 τη Μακρινίτσα

Εκτός έδρας νίκη σημείωσε χθες (Σάββατο, 7/5) η Δύναμις, η οποία επικράτησε της Μακρινίτσας με 4-1. Το παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο Πορταριάς για την 23η αγωνιστική της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Θεσσαλίας. Οι νικητές ήταν καλύτεροι, ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα όπου πέτυχαν τρία τέρματα, κάνοντας την ανατροπή.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 30΄ με γκολ του Δημητρόπουλου, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Παπαεμμανουηλίδης με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο 55΄ οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με κοντινό πλασέ του Χατζησταμάτη, ενώ ο Τσιάμης με δύο γκολ στο 75΄ και στο 90΄ διαμόρφωσε το τελικό 4-1 υπέρ της Δύναμης.

Σκόρερ: 30΄ Δημητρόπουλος – 38΄ Παπαεμμανουηλίδης, 55΄ Χατζησταμάτης, 75΄, 90΄ Τσιάμης
Διαιτητής: Σαμαράς
Βοηθοί: Μπαρτζιαλής, Καφτεράνης

ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ: Κωνσταντίνου, Αρβανίτης (75΄ Μαστακούλης), Βαρώτας, Μυλωνάς, Σαρακατσιάνος, Πουρνάρας, Κανάβας, Κουτσαρνάκης, Δημητρόπουλος, Ντελάκος, Φράγκος.
ΔΥΝΑΜΙΣ: Κωτούλας, Μπατσκίνης, Παπαϊωάννου, Πατσής, Καλαμίδας, Σαραφίδης, Χατζησταμάτης, Τσιάμης, Αγγελής (55΄ λ. τρ. Χριστοδούλου), Παπαεμμανουηλίδης, Ανδρέου (88΄ Τσανάκης).

Ρεπορτάζ: Δημήτρης Μπιτολάς