Πήρε τη νίκη στο φινάλε ο Ρήγας κόντρα στην Ακρόπολη

Με γκολ του Σπύρου Γκάγκα στο 89ο λεπτό ο Ρήγας Φεραίος έφυγε με το «διπλό» από το Σέσκλο επικρατώντας με 1-0 της Ακρόπολης. Οι δύο ομάδες προσπάθησαν για τη νίκη και είχαν ευκαιρίες για γκολ.
Η ομάδα του Βελεστίνου στα τελευταία λεπτά του αγώνα πίεσε την άμυνα της Ακρόπολης και στο 89’ ο Γοδενόπουλο εκτέλεσε πλάγιο, ο Βλιώρας έκανε την κεφαλιά, οι αμυνόμενοι δεν απομάκρυναν και ο Γκάγκας με σουτ έκανε το 0-1, σκοράροντας κόντρα στην πρώην του ομάδα.
ΑΚΡΟΠΟΛΗ: Βίτσιος, Μαλλιαρός (88’ Γκάγκας), Πούλιος, Στρούγγης, Παπούλιας, Κολημήτρας, Βαρελόπουλος, Κουτσώνας, Μ. Τσουκάλης (46’ λ.τρ. Βασιλείου, 89’ Αξιώτης), Παγώνης, Δουλάς (85’ Χρυσαφόπουλος).
ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Σπηλιόπουλος, Χότζα (60’ Αποστολίδης), Γκάγκας, Κολημήτρας, Βλιώρας, Πατσής, Γοδενόπουλος, Βαϊόπουλος (77’ Χόντος), Σιόβας (90’ Τσιτσικλής), Γάρος, Τσιακίρης (90’ Χασάπης).