Δύσκολα ο Ρήγας, 3-0 στο τέλος την Αγχίαλο

Δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε στο τέλος ο Ρήγας Φεραίος την Αγχίαλο. Οι φιλοξενούμενοι κρατούσαν το μηδέν μέχρι το 75’. Στη συνέχεια δέχθηκαν τρία γκολ και έχασαν με 3-0.

Στο 75’ ο Βαϊόπουλος κέρδισε πέναλτι για τον Ρήγα, το οποίο αξιοποίησε με ο Σιόβας, γράφοντας το 1-0. Στο 89’ ο Γάρος πλάσαρε εύστοχα για το 2-0, ενώ το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσιακίρης με σουτ από το ύψος της περιοχής.

ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ: Σπηλιόπουλος, Χότζα, Χασάπης (46’ Τσιακίρης), Βλιώρας, Αποστολίδης, Γοδενόπουλος, Χόντος (76’ Παπαδανιήλ), Τσιτσικλής (46’ Πατσής), Γάρος, Σιόβας, Βαϊόπουλος.

ΑΓΧΙΑΛΟΣ: Αλπάκης, Σίμος, Κ. Σιαμέτης, Μαγιόγλου, Γούτσιος (46’ λ.τρ. Δημακόπουλος, 85’ Χαντής), Αποστολίδης, Αγιασλάρι, Σγατζής, Πάσχος, Χαλιμούρδας (80’ λ.τρ. Γ. Σταφυλάς), Τσότζωρας.