Πρόκριση στους “4” για τον Μαγνησιακό με νίκη-ανατροπή επί της Αγίας Άννας

Την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου ΕΠΣΘ πήρε ο Μαγνησιακός κερδίζοντας την Αγία Άννα με σκορ 2-1.

Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε με πλασέ του Πετράκου στο 10’ και παρά την προσπάθεια του Μαγνησιακού να απαντήσει, όλα έδειχναν ότι θα τελειώσει με πρόκριση της Αγίας Άννας.

Οι γηπεδούχοι τελικά έφεραν το ματς στα ίσια με δυνατό σουτ και γκολ του Βλάχου στο 86’. Ο Μαγνησιακός πήρε τη νίκη-πρόκριση στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Παπαδόπουλου, σε ανατροπή του Βλάχου από τον Φαγέ.

ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Ράπτης, Δημητριάδης, Παπαδόπουλος, Ξιώνης (46’ Σιάτρας), Γαλανόπουλος, Λάμπος, Κρανιάς (46’ Βουρδάκης), Χριστίδης (65’ Σιώμος), Ροδίτης (46’ Ψιάνος), Βλάχος, Λούρος (78’ Λουκάι).

ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ: Φαγέ, Σουγκάρης (63’ Χατζητρακόσιας), Καλαμίδας, Χολέβας, Ρόκας, Αργύρης, Κορέτα (84’ Πολύζος), Βέργος (81’ Ζαρίφης), Παπαδημητρίου, Πετράκος (63’ Παπαδήμος), Σέττος (63’ Τσελεπής).

Διαιτητής: Τασιόπουλος Γ.

Α’ βοηθός: Σακκάς Π.

Β’ βοηθός: Σακκάς Δ.