«Αυτό το πέναλτι σφύριξε ο διαιτητής» (video)

Με ανακοίνωσή του και με βίντεο, ο Ηρακλής Λάρισας, τοποθετήθηκε για το πέναλτι που έδωσε εις βάρος του ο διαιτητής της αναμέτρησης κ. Σιντόρης και  με το οποίο η ΑΕΛ έκανε το 0-2.

Η ανακοίνωση:

«Ο Ηρακλής Λάρισας μέχρι σήμερα έχει αποφύγει τον πειρασμό να αναφερθεί και να βγάλει ανακοινώσεις κατά της διαιτησίας παρότι έχει αδικηθεί πολλές φορές, γιατί θέλει να πιστεύει ότι ακόμα και οι καλύτεροι διαιτητές θα κάνουν λάθη. Σήμερα αναγκαζόμαστε να δείξουμε το πέναλτι που σφύριξε ο διαιτητής της αναμέτρησης Κος Σιντόρης Μάριος του συνδέσμου Θεσπρωτίας, για τους εξής λόγους:

1. Είναι το 43′ λεπτό του αγώνα και με αυτό το πέναλτι γίνεται το 0-2 και μας στερείται η δυνατότητα να διεκδικήσουμε κάτι από το ματς στο β ημίχρονο και κυριότερα,

2. Γιατί ο ίδιος ο Κος Σιντόρης παρουσία του παρατηρητή αγώνα μας διαβεβαίωνε ότι κάνουμε λάθος και το χέρι ήταν απλωμένο. Ελπίζω έστω και τώρα να αναγνωρίσει το λάθος του.

Κατά τα λοιπά εμείς συνεχίζουμε απτόητοι την προσπάθεια μας για την σωτηρία της ομάδας μας».