Το πανόραμα της 2ης αγωνιστικής των αγώνων μπαράζ

Πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (18/5) η 2η αγωνιστική της διαδικασίας των αγώνων μπαράζ. Εννιά ομάδες ήταν αυτές οι οποίες κατάφεραν να ζευγαρώσουν τις νίκες τους, και παραλλήλα να αποκτήσουν σαφές προβάδισμα ανόδου έναντι των υπολοιπών.

Αυτές είναι από τον 1ο όμιλο η Δόξα Προσκυνητών (2-1 εντός έδρας τον Ορφέα Ξάνθης), από τον 5ο όμιλο ο Αστέρας Πετριτή (0-1 στα Γιάννενα το Βελισσάριο), από τον 6ο όμιλο ο Απόλλων Λάρισας (νίκησε με 3-1 στον Βόλο τον τοπικό Ηρακλή), η Ένωση Ιστιαίας από τον 7ο όμιλο (κέρδισε με 3-0 στην έδρα της τον Ολυμπιακό Λαμίας), η Προοδευτική από τον 9ο όμιλο (1-0 τον Άγιο Ιερόθεο εκτός έδρας), η Ρόδος (5-1 εντός έδρας τον Αίγειρο Μυστεγνών), ο Πανθηραϊκός (2-0 εντός έδρας τον Ποσειδώνα Καρδαμύλων), η Θύελλα Ραφήνας (3-0 εντός έδρας τον ΑΟ Ζευγολατιού), αλλά και η Αχαϊκή (2-0 εντός έδρας τον Αστέρα Αμαλιάδας).

Στον αντίποδα μετά από τα σημερινά αποτελέσματα, οι όμιλοι 2,3,4,8 και 13 είναι ανοικτοί καθώς οι νίκες των ΑΟ Καρδίας, Στρατωνίου, Τηλυκράτη, Αμβρακίας Κωστακίων και Ένωσης Λέρνας, έδωσαν νέο ενδιαφέρον στην μάχη για την κατάληψη των δύο προνομιούχων θέσεων που οδηγούν στις εθνικές κατηγορίες. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες των ομίλων:

1ος όμιλος

ΑΕ Διδυμοτείχου – Ηρακλής Καβάλας 0-0

Δόξα Προσκυνητών – Ορφέας Ξάνθης 2-1

Βαθμολογία

1.Δόξα Προσκυνητών 6 2-1

2.Ορφέας Ξάνθης 3 2-0

—————————————————

3.Ηρακλής Καβάλας 1 1-2

4.ΑΕ Διδυμότειχου 1 0-2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

Δόξα Προσκυνητών – ΑΕ Διδυμοτείχου

Ορφέας Ξάνθης – Ηρακλής Καβάλας

2ος όμιλος

Δόξα Πετρούσας – ΑΟ Καρδίας 1-4

Μακεδονικός – Απόλλων Παραλιμνίου 0-0

Βαθμολογία

1.Απόλλων Παραλιμνίου 4 4-1

2.Μακεδονικός 4 2-1

—————————————————

3.ΑΟ Καρδίας 3 5-2

4.Δόξα Πετρούσας 0 1-4

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 22/5)

Απόλλων Παραλιμνίου – ΑΟ Καρδίας

Μακεδονικός – Δόξα Πετρούσας

3ος όμιλος

Νάουσα – Αλμωπός Αριδαίας 0-0

Πάϊκό Γουμένισσας – Στρατώνι 0-2

Βαθμολογία

1.Αλμωπός Αριδαίας 4 5-0

2.Στρατώνι 4 2 -0

—————————————–

3.Νάουσα 1 0-0

4.Πάικο Γουμένισσας 0 0-7

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

Πάϊκο Γουμένισσας – Νάουσα

Στρατώνι – Αλμωπός Αριδαίας

4ος όμιλος

ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου – Μακεδονικός Φούφα 0-0

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα 0-0

Βαθμολογία

1.Μακεδονικός Αγ. Παντ. 4 2-0

2.Μακεδονικός Φούφα 4 1-0

—————————————————

3.Μ. Αλέξ. Καλλ. Καστοριάς 1 0-1

4.ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου 1 0-2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα – Μακεδονικός Φούφα

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας – ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου

5ος όμιλος

Βελισσάριο – Αστέρας Πετριτή 0-1

Δόξα Γαρδικίου – Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου 1-1

Βαθμολογία

1.Αστέρας Πετρίτη 6 2-1

2.Μαύροι Αετοί 4 2-1

——————————————

3.Δόξα Γαρδικίου 1 1-2

4.Βελισσάριο 0 1-2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

Δόξα Γαρδικίου – Βελισσάριο

Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου – Αστέρας Πετριτή

6ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων – Διαγόρας Σεβαστής 1-1

Ηρακλής Βόλου – Απόλλων Λάρισας 1-3

Βαθμολογία

1.Απόλλων Λάρισας 6 2-1

2.Διαγόρας Σεβαστής 4 3-1

——————————————

3.ΑΟ Σελλάνων 1 1-2

4.Ηρακλής Βόλου 0 1-3

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

ΑΟ Σελλάνων – Ηρακλής Βόλου

Διαγόρας Σεβαστής – Απόλλων Λάρισας

7ος όμιλος

Ένωση Ιστιαίας – Ολυμπιακός Λαμίας 3-0

Θήβα – Αίολος Καρπενησίου 2-0

Βαθμολογία

1.Ιστιαία 6 2-0

2.Θήβα 4 1-1

————————————————-

3.Ολυμπιακός Λαμίας 1 1-1

4.Αίολος Καρπενησίου 0 0-2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

Ένωση Ιστιαίας – Θήβα

Ολυμπιακός Λαμίας – Αίολος Καρπενησίου

8ος όμιλος

Αμβρακία Κωστακίων – Αστέρας Ιτέας 4-3

Ναυπακτιακός – Τηλυκράτης 0-1

Βαθμολογία

1.Αμβρακία Κωστακίων 4 5-4

2.Τηλυκράτης 4 2-1

—————————————————

3.Ναυπακτιακός Αστέρας 3 2-0

4.Αστέρας Ιτέας 0 3-6

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

Αμβρακία Κωστακίων – Ναυπακτιακός

Αστέρας Ιτέας – Τηλυκράτης

9ος όμιλος

Άγιος Ιερόθεος – Προοδευτική

Αιγάλεω – Αετός Κορυδαλλού

Βαθμολογία

1.Προοδευτική 6 5-1

2.Άγιος Ιερόθεος 3 3-3

——————————————

3.Αιγάλεω 3 1-4

4.Αετός Κορυδ. 0 2-3

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

Άγιος Ιερόθεος – Αιγάλεω

Προοδευτική – Αετός Κορυδαλλού

10ος όμιλος

Πανθηραϊκός – Ποσειδώνας Καρδαμύλων 2-0

Ρόδος – Αίγειρος Μυστεγνών 5-1

Βαθμολογία

1.Ρόδος 6 9-1

2.Πανθηραϊκός 6 4-0

—————————————————

3.Αίγειρος Μυστεγνών 0 1-7

4.Ποσειδών Καρδαμύλων 0 0-6

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

Πανθηραϊκός – Ρόδος

Ποσειδώνας Καρδαμύλων – Αίγειρος Μυστεγνών

11ος όμιλος

Ζωφριά – Πυθαγόρας Κοντοκάϊικων 1-0

Θύελλα Ραφήνας – ΑΟ Ζευγολατιού 3-0

Βαθμολογία

1.Θύελλα Ραφήνας 6 5-0

2.ΑΟ Ζευγολατιού 3 3-4

——————————————–

3.Ζωφριά 3 2-3

4.Πυθαγόρας 0 0-4

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

Ζωφριά – Θύελλα Ραφήνας

Πυθαγόρας Κοντοκαίικων – ΑΟ Ζευγολατιού

12ος όμιλος

Αχαϊκή – Αστέρα Αμαλιάδας 2-0

Τσιλιβί – ΑΟ Εικοσιμίας 4-0

Βαθμολογία

1.Αχαϊκή 6 5-2

2.Αστέρας Αμαλιάδας 3 2-2

————————————————–

3.Τσιλιβί 3 4-2

4. ΑΟ Εικοσιμίας 0 2-3

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

ΑΟ Εικοσιμίας – Αστέρας Αμαλιάδας

Τσιλιβί – Αχαϊκή

13ος όμιλος

Δόξα Μεγαλόπολης – Τσικλητήρας Πύλου 0-0

Ένωση Λέρνας – Ολυμπιακός Γυθείου 1-0

Βαθμολογία

1.Δόξα Μεγαλόπολης 4 3-0

2.Τσικλητήρας Πύλου 4 1-0

—————————————————

3.ΑΕ Λέρνας 3 1-1

4.Ολυμπιακός Γυθείου 0 0-3

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

Δόξα Μεγαλόπολης – Ένωση Λέρνας

Τσικλητήρας Πύλου – Ολυμπιακός Γυθείου

14ος όμιλος

Ατσαλένιος -Άρης Περιβολίων

ΟΦ Ιεράπετρας – ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

Βαθμολογία

1.ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ 1 1-0

2.Άρης Περιβολίων 1 1-0

——————————————

3.ΟΦ Ιεράπετρας 1 0-0

4.Ατσαλένιος 1 0-0

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 22/5)

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ – Άρης Περιβολίων

ΟΦ Ιεράπετρας – Ατσαλένιος

sdna.gr