Τρομερές καταγγελίες Μαγνησιακού: Άνοιγαν το αυτόματο πότισμα την ώρα του αγώνα

Στο αγωνιστικό report που δημοσίευσε ο Μαγνησιακός για το ματς με τον Αστέρα Καρδίτσας, καταγγέλλονται τραγελαφικές καταστάσεις που έλαβαν χώρα κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, με αποκορύφωμα το άνοιγμα των ποτιστικών για να ροκανίσουν τον χρόνο!

Αναλυτικά:

«Για την 4η αγωνιστική, η ομάδα μας ηττήθηκε με σκορ 3-2 εκτός έδρας στην Καρδίτσα, από τον τοπικό Αστέρα.

Χαρακτηριστικό του αγώνα η κάκιστη διαιτησία του κ. Μαγγιώρου (Ηπείρου), που με τις υποδείξεις του επηρέασε το αποτέλεσμα.

Στο 2′ κεφαλιά του Βλάχου πέρασε άουτ, όπως και η κεφαλιά του Σιάτρα στο 7′.

Στο 15′ ο Ψιάνος με σουτ έκανε το 0-1.

Στη φάση αυτή είχαμε εισβολή του προέδρου των γηπεδούχων στον αγωνιστικό χώρο και παρότι είχαμε πεντάλεπτη καθυστέρηση, ο διαιτητής έληξε το ημίχρονο στο 44′.

Στο 22′ ο διαιτητής ανακάλυψε πέναλτυ σε μια φάση που ο Μπιτέλης επιδίωξε την επαφή από τον Παπαδόπουλο και ο Κοντός ισοφάρισε σε 1-1.

Στο 35′ σουτ του Σιώμου πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Γεωργαντζά.

Στο β’ ημίχρονο ο Αστέρας έκανε στο 60′ το 2-1 με κεφαλιά του Τζέκου και στο 71′ ο Κοντός με πλασέ έγραψε το 3-1.

Στο 78′ η ομάδα μας κέρδισε πέναλτυ σε απλωμένο χέρι αμυντικού, όμως το σουτ του Βλάχου απέκρουσε ο Γεωργαντζάς.

Στο 80′ ο Σιώμος με ψιλοκρεμαστή κεφαλιά έκανε το 3-2, από κόρνερ του Ψιάνου.

Στο υπόλοιπο διάστημα, συν τη δεκάλεπτη καθυστέρησε που κράτησε ο διαιτητής, οι γηπεδούχοι επιδόθηκαν σε καθυστερήσεις, με πολλές μπάλες στον αγωνιστικό χώρο, ενώ στο 90’+4′ ο πρόεδρος της γηπεδούχου εισέβαλε για ακόμα μία φορά στον αγωνιστικό χώρο, απαιτώντας να λήξει το παιχνίδι, με τον διαιτητή για άλλη μια φορά να μη λαμβάνει μέτρα σε βάρος του.

Στο όλο σκηνικό προστέθηκε και το άνοιγμα των συστημάτων ποτίσματος, ενώ το παιχνίδι εξελισσόταν!

Δυστυχώς, σήμερα το ποδόσφαιρο γύρισε πολλά χρόνια πίσω, με όλα αυτά τα σουρεαλιστικά που συνέβησαν στον αγώνα.

Οι αρχές που πρεσβεύει ο Σύλλογός μας και ο τρόπος που αντιμετωπίζουμε το ποδόσφαιρο απέχει παρασάγγας από τέτοιες καταστάσεις