“Τεσσάρα” για Εθνικό με Μακρινίτσα

Άνετη νίκη με σκορ 4-1 σημείωσε ο Εθνικός, στην αυλαία του πρωταθλήματος της Β’ ΕΠΣΘ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και ήδη στο ημίωρο το σκορ ήταν 3-0. Ο Περεντίδης πέτυχε τα δύο πρώτα τέρματα των νικητών στο 10′ και 15′, βάζοντας τις βάσεις για την επιτυχία. Στο 30′ ο Παλάντζας σημείωσε…

…και τρίτο τέρμα, «κλειδώνοντας» τη νίκη για τον Εθνικό. Η Μακρινίτσα, πριν βγει το ημίχρονο, κατάφερε να μειώσει το σκορ στο 40′ με τον Μπίλο.
Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τον Εθνικό, πάντως, να φτάνει στο 4-1στο 80′ με τον Τσαμπάση.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Κερμελής, Συμεωνίδης, Σκοτεινιώτης, Χονδρός, Μπάτης, Καζδαρίδης, Μωραΐτης, Παλάσης, Περεντίδης, Αλτίνης (70′ Τσαμπάσης), Παλάντζας (75′ Τόντας).
ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ: Κωνσταντίνου, Στεργίου, Βαρώτας (77′ Σαραφίδης), Μυλωνάς, Σαρακατσάνος, Πουρνάρας, Ματζιούρας (30′ Κωνσταντινίδης), Μπίλο, Δημητρόπουλος, Παπακώστας, Κουτσαρνάκης.