Α1 ΕΣΚΑΘ: Αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής – Βαθμολογία – Επόμενη

Μοιράσου το άρθρο

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής στην Α1 ΕΣΚΑΘ, η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΕΛΑΣΣΟΝΑ – ΑΓΡΙΑ BC 58-77
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 104-71
ΠΟΛΥΑΘΛΗΤΙΚΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ 75-81
ΑΝΑΛΗΨΗ – ΝΕΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 69-65
ΙΩΝΑΣ – ΔΑΝΑΟΙ 72-52
ΓΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ – ΑΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 85-78

Η βαθμολογία της Α1 ΕΣΚΑΘ

  • ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΝΕΣ ΛΑΡΙΣΑΣ ΕΧΕΙ -1 ΛΟΓΩ ΠΟΙΝΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2022-2023

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΝΑΛΗΨΗ – ΝΕΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 69-65

Δεκάλεπτα : 16-20, 29-36, 50-53, 69-65

Διαιτητές : Μπουγλός Ι. – Γεωργοσόπουλος
Ανάληψη (Καραγιώργος): Ίλτσογλου 27 (7), Ταστεμίρογλου, Ευαγγελινός 22 (5), Τρασάς 2, Σαλεπτσής 7, Παπανικολάου, Τζιώρτζιος 2, Σιρολιάνης 7, Ζάχος, Χαϊμαντάς 2.
ΝΕΣ Λάρισας (Θεοδωρόπουλος): Σπανός 11 (2), Τριανταφυλλίδης Κ., Γκιγκιούλης, Αγαπίου 13 (3), Κονδυλόπουλος 7 (1), Τριανταφυλλίδης Θ. 1, Γκούλιος 16, Μπαντούκας, Τοπαλούδης, Παυλίδης, Γκαμπέτας 9 (2), Μακρίδης 8.

 

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ 104-71

Δεκάλεπτα : 27-21, 50-36, 85-53, 104-71
Διαιτητές : Πάνος – Κατσαντώνης
Νέος Κεραυνός (Πάκας): Μπίλιος 2, Αντωνόπουλος 6 (2), Πάσχος 9 (2), Μπόρσης 33 (2), Σχοινάς 6, Μάνος 14, Τσιούμας 7, Τζαλαβάρας 10, Τσουκανέλης 2, Λιάμπος 2, Μπούρμπος 7 (1), Τασιούλης 6 (2).
Τιτάνες Αλμυρού (Φλεβάρης): Κολοκυθάς, Ηλιάδης 11 (1), Βουλτσίδης 4, Αραμπατζής 4, Κουρκούμπας 6, Κοσμίδης 2, Χρυσόπουλος 6, Κωτούλας 3 (1), Συνάζος 10 (1), Γκρέμι, Μητρούλας 16 (2), Κοψιαλής, Χατζής 9.

 

ΕΛΑΣΣΟΝΑ – ΑΓΡΙΑ BC 58-77

Δεκάλεπτα : 08-24, 24-40, 36-66, 58-77
Διαιτητές : Πράττος – Γιατρόπουλος
ΓΣΕ Ελασσόνας (Ποντίκας) : Δημόπουλος 4, Γιώτσας 2, Σαμουλαδάς Α. 1, Τζήκας Κ. 3 (1), Τζήκας Β., Κατσαδούρος Ν. 1, Κατσαδούρος Κ., Παναγιώτου, Λιάπης 20, Τηλέμης 6, Σαμουλαδάς Β. 12, Παρλάντζας 9 (1).
Γ.Σ. Αγριάς (Τύμπας) : Μανώλης, Καραμανλής 7, Ντάκης 10(2), Τουτουτζόγλου 4, Κουρατίδης, Καλαϊτζής 5, Σκαμαγκας 3(1), Γκουντόπουλος 15(2), Ξηρόπουλος 17, Καρασάββας 16(1)

 

ΙΩΝΑΣ – ΔΑΝΑΟΙ 72-52

Δεκάλεπτα : 18-9, 35-29 , 60-41, 72-52
Διαιτητές : Μπουγλός Π. – Κοντοστάθης
Ίωνας Βόλου (Τσιαβές): Μαναρίδης 1, Καλογερόπουλος 7 (1), Κορτέσης 7 (1), Μαστέλλος 3 (1), Μαντζουράνης 17 (1), Χατζόπουλος 4, Γιαννιώτης 6 (1), Αστυπαλιώτης 5 (1), Λουκίδης, Αγάλου 3, Τσίρος 13 (2), Ευθυμίου 6.
Δαναοί Τρικάλων (Σδράκας): Τολιος, Κορωναίος 2, Δουβλαντώνης 13 (2), Μαργαρίτης 2, Φέτσης 8 (2), Παπανικολόπουλος 3 (1), Ξαγαράς 8, Κακαβούλας 12 (2), Χρυσός 4.

 

ΠΟΛΥΑΘΛΗΤΙΚΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΑΝΟΡΘΩΣΗ 75-81

Δεκάλεπτα : 16-17, 43-41, 58-66, 75-81
Διαιτητές : Γκαρτζονίκας – Λίλης
Πολυαθλητικό Τρικάλων (Αλεξίου): Τσιτσάνης 2, Φούντας Α. 3 (1), Αρκούδας 18, Τσάκος 3 (1), Τσιάρας 4, Φούντας Γ. 9, Μόσορας 23 (4), Παπακωνσταντίνου 4, Κονδύλης 3 (1), Παπαδόπουλος 6.
Ανόρθωση Βόλου (Καπουρνιώτης): Καραγιώργος 3 (1), Γκοντόπουλος 12 (2), Ίλτσογλου, Ζησόπουλος, Μπόγδανος 30, Σταθούρος 2, Σιμάκης 13 (1) Φιλίππου 4 Παρασκευάς 17.

 

ΓΣ ΑΜΠΕΛΩΝΑ – ΑΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 85-78

Δεκάλεπτα : 17-17, 31-34, 52-54, 82-75
Διαιτητές : Πιτσίλκας – Πετρίδης
ΓΣ Αμπελώνα (Γιαννόπουλος) : Γιώτης 12(1) , Καραδήμας 27(3), Αχμάτι, Καρπούζας 3(1), Φιλιππόπουλος 15, Παλάσκας 3(1), Τεκούσης 2, Βλησσαρούλης, Πασχάλης 23(4).
ΑΕ Τρικάλων (Τζάνης) : Τζόκας 21(5), Χρονόπουλος, Τσάκαλος 8, Μαρινάκης, Μαραθοκαμπίτης 6, Γκούμας, Ζώρζος 15(2), Ελευθεριάδης, Μοιραλιώτης 13(1), Αργυρόπουλος 1, Αφεντουλίδης, Στάππας 14.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9-10/12/2023)
ΑΓΡΙΑ BC – ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ – ΝΕΟΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΛΜΥΡΟΥ – ΕΛΑΣΣΟΝΑ
ΑΕ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – ΑΝΑΛΗΨΗ
ΔΑΝΑΟΙ – ΠΟΛΥΑΘΛΗΤΙΚΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΝΕΣ ΛΑΡΙΣΑΣ – ΙΩΝΑΣ

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις