Χρονιά μεγάλων επιτυχιών για την βολιώτικη πάλη

Μοιράσου το άρθρο

Συνολικά στα αθλήματα που καλλιεργεί η Ελληνική Ομοσπονδία Πάλης, η χώρα μας πανηγύρισε 97 μετάλλια! Ενας αριθμός που αποτελεί τιμή και καμάρι για την ΕΛΟΠ, το άθλημα, την χώρα.

Οι επιτυχίες ήταν τεράστιες, οι συγκινήσεις μεγάλες και το 2023 είναι… παρακαταθήκη για το νέο έτος. Μια χρονιά που έχει μεγάλες απαιτήσεις, μιας και είναι Ολυμπιακή χρονιά.

Σε κάθε περίπτωση 97 μετάλλια σε ένα ημερολογιακό έτος είναι… ασύλληπτο νούμερο!

Σας παρουσιάζουμε τις επιτυχίες των Ελλήνων αθλητών που ανήκουν στην ΕΛΟΠ το 2023 από τους οποίους οι έξι είναι στον Ολυμπιονίκη Βόλου και συγκεκριμένα οι Καρνάβας Ηλίας Ραφαήλ, Ναλμπάντη Φωτεινή, Μουστάκα Ευθυμία Ιωάννα, Τσακερόπουλος Ιωάννης, Νικολαΐδης Ιωσήφ και Ζαχείλα Στεφανία:

ΚΑΡΝΑΒΑΣ ΗΛΙΑΣ ΡΑΦΑΗΛ: (ΑΒΑ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)

3ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U20, στην κατηγορία των 70 κιλών, που διεξήχθη στην Γαλλία στις 28/06/2023.

5ος στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο ανδρών, στην κατηγορία των 70 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης 12/09/2023.

ΝΑΛΜΠΑΝΤΗ ΦΩΤΕΙΝΗ: (ΑΒΑ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)

3η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U17, στην κατηγορία των 70 κιλών, που διεξήχθη στην Γαλλία στις 28/06/2023.

ΜΟΥΣΤΑΚΑ ΕΥΘΥΜΙΑ ΙΩΑΝΝΑ: (ΑΒΑ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)

3η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U20, στην κατηγορία των +70 κιλών, που διεξήχθη στην Γαλλία στις 28/06/2023.

ΤΣΑΚΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: (ΑΒΑ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)

4ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U17, στην κατηγορία των 80 κιλών, που διεξήχθη στην Γαλλία στις 28/06/2023.

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΙΩΣΗΦ: (ΑΒΑ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)

5ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U17, στην κατηγορία των 70 κιλών, που διεξήχθη στην Γαλλία στις 28/06/2023.

5ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U17, στην κατηγορία των 70 κιλών, που διεξήχθη στην Ρουμανία στις 9/9/2023.

ΖΑΧΕΙΛΑ ΣΤΕΦΑΝΙΑ : (ΑΒΑ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ ΒΟΛΟΥ)

6η στην Τελική κατάταξη του Παγκοσμίου πρωταθλήματος πάλης στην Άμμο γυναικών, στην κατηγορία των +70 κιλών, που διεξήχθη στην Τουρκία 15/10/2023.

1η στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο γυναικών, στην κατηγορία των +70 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης στις 12/09/2023.

ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: (Α.Κ.Π.  ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ)

1ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U23, στην κατηγορία των 79 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 13/03/2023.

2ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης ανδρών, στην κατηγορία των 79 κιλών, που διεξήχθη στην Κροατία στις 17/4/2023. 

5ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης ανδρών, στην κατηγορία των 74 κιλών, που διεξήχθη στην Σερβία στις 16/9/2023.

ΠΡΕΒΟΛΑΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ: (ΠΣΦ ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

3η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης γυναικών, στην κατηγορία των 53 κιλών, που διεξήχθη στην Κροατία στις 17/4/2023. 

5η στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης γυναικών, στην κατηγορία των 53 κιλών, που διεξήχθη στην Σερβία στις 16/9/2023.

KURUGLIEV DAUREN: (ΑΠΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ)

1ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης ανδρών, στην κατηγορία των 86 κιλών, που διεξήχθη στην Κροατία στις 17/4/2023.

KHOSONOV AZAMAT: (ΑΓΣ ΑΡΚΩΝ)

5ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης ανδρών, στην κατηγορία των 125 κιλών, που διεξήχθη στην Κροατία στις 17/4/2023.

5ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U23, στην κατηγορία των 125 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 13/3/2023.

3ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U23, στην κατηγορία των 125 κιλών, που διεξήχθη στην Αλβανία στις 23/10/2023.

ΚΟΛΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΩΝΑΣ: (ΤΙΤΑΝ ΠΥΡΓΟΥ)

1ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 71 κιλών, που διεξήχθη στην Τουρκία στις 31/7/2023.

1ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 71 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΜΠΑΡΜΠΑ ΝΙΚΟΛΕΤΑ: (ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ)

3η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U20, στην κατηγορία των 68 κιλών, που διεξήχθη στην Ισπανία στις 26/6/2023.

ΓΚΙΚΑ ΜΑΡΙΑ ΛΟΥΪΖΑ: (ΠΣΦ ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

3η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U15, στην κατηγορία των 42 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 6/7/2023.

3η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U17, στην κατηγορία των 43 κιλών, που διεξήχθη στην Αλβανία στις 12/6/2023. 

5η στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης γυναικών U17, στην κατηγορία των 43 κιλών, που διεξήχθη στην Τουρκία στις 31/7/2023.

1η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U15, στην κατηγορία των 42 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

1η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U17, στην κατηγορία των 43 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΧΡΥΣΙΔΗΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ: (ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΟΙ)

5ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U20, στην κατηγορία των 130 κιλών, που διεξήχθη στην Ισπανία στις 26/6/2023.

2ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U20, στην κατηγορία των +90 κιλών, που διεξήχθη στην Ρουμανία στις 9/9/2023.

3ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U20, στην κατηγορία των 130 κιλών, που διεξήχθη στην Ιορδανία στις 14/8/2023.

3ος στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο ανδρών, στην κατηγορία των +90 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης 12/09/2023.

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΡΑΦΑΗΛ: (ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

3ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 55 κιλών, που διεξήχθη στην Αλβανία στις 12/6/2023.

3ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 55 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΚΑΡΓΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: (ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

1ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης υποταγής – Grappling ανδρών, στην κατηγορία των 130 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 11/03/2023.

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ: (ΠΣ Ο ΗΜΑΘΙΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ)

1ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U20, στην κατηγορία των 90 κιλών, που διεξήχθη στην Γαλλία στις 28/06/2023. 

4ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U20, στην κατηγορία των 90 κιλών, που διεξήχθη στην Ρουμανία στις 9/9/2023.

ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: (ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

2ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης υποταγής – Grappling-Gi ανδρών, στην κατηγορία των 77 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 11/03/2023.

ΑΡΝΤΑΣΕΒ ΡΟΛΑΝ: (ΔΙΟΓΕΝΗΣ ΣΕΡΡΩΝ)

3ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U20, στην κατηγορία των 80 κιλών, που διεξήχθη στην Γαλλία στις 28/06/2023.

ΓΚΡΙΝΗΣ ΡΑΦΑΗΛ: (ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΟΙ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

3ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U20, στην κατηγορία των +90 κιλών, που διεξήχθη στην Ρουμανία στις 9/9/2023.

ΒΑΒΙΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ: (ΑΠΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ)

3ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης υποταγής – Grappling Gi U17, στην κατηγορία των 69 κιλών, που διεξήχθη στην Πολωνία στις 21/8/2023.

ΚΟΛΟΣΕΝΤΑΣ ΑΡΕΙΩΝΑΣ: (ΑΠΣ ΟΛΥΜΠΙΟΙ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

4ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U20, στην κατηγορία των +90 κιλών, που διεξήχθη στην Γαλλία στις 28/06/2023. 

4ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U20, στην κατηγορία των +90 κιλών, που διεξήχθη στην Ρουμανία στις 9/9/2023.

ΤΖΙΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΡΟΣΟΥΛΑ: (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ)

4η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U20, στην κατηγορία των 70 κιλών, που διεξήχθη στην Γαλλία στις 28/06/2023.

ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΒΕΡΟΝΙΚΗ: (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ)

5η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U15, στην κατηγορία των 54 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 6/7/2023.

ΚΑΡΑΒΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ: (ΑΠΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ)

5η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U15, στην κατηγορία των 62 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 6/7/2023.

2η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U15, στην κατηγορία των 62 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΜΟΥΧΑ ΔΗΜΗΤΡΑ: (ΓΟ ΕΥΟΣΜΟΥ ΜΑΚΕΔΟΝΕΣ)

5ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης στην Άμμο U20, στην κατηγορία των 60 κιλών, που διεξήχθη στην Γαλλία στις 28/06/2023.

ΣΑΡΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ: (ΑΓΣΑ ΑΡΚΩΝ)

5ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U20, στην κατηγορία των 92 κιλών, που διεξήχθη στην Ισπανία στις 26/6/2023.

ΜΟΥΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΒΡΑΑΜ: (ΑΓΣ ΑΡΚΩΝ)

5ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U17, στην κατηγορία των 71 κιλών, που διεξήχθη στην Αλβανία στις 12/6/2023.

ΠΑΓΚΑΛΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ: (ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΟ)

5ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U23, στην κατηγορία των 82 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 13/3/2023.

ΜΠΟΥΚΗΣ ΗΛΙΑΣ: (ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

5ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης υποταγής – Grappling Gi ανδρών, στην κατηγορία των 100 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 11/3/2023.

ΞΕΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ: (ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

7ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U15, στην κατηγορία των 62 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 6/7/2023.

ΟΦΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: (ΑΓΣ ΑΡΚΩΝ)

7ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U20, στην κατηγορία των 57 κιλών, που διεξήχθη στην Ισπανία στις 26/6/2023.

ΧΑΤΣΑΤΟΥΡΟΒ ΧΡΗΣΤΟΣ: (ΑΟ ΛΕΩΝΤΙΔΕΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ)

7ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U20, στην κατηγορία των 82 κιλών, που διεξήχθη στην Ισπανία στις 26/6/2023.

ΨΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ: (ΠΣΦ ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

7ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U17, στην κατηγορία των 60 κιλών, που διεξήχθη στην Αλβανία στις 12/6/2023.

ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΓΟΡΩ: (ΕΥΠΥΡΙΔΑΙ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ)

7η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα πάλης γυναικών, στην κατηγορία των 76 κιλών, που διεξήχθη στην Κροατία στις 17/4/2023. 

5η στην Τελική κατάταξη του Παγκοσμίου πρωταθλήματος πάλης στην Άμμο γυναικών, στην κατηγορία των 70 κιλών, που διεξήχθη στην Τουρκία 15/10/2023.

5η στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο γυναικών, στην κατηγορία των 70 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης 12/09/2023.

ΤΣΙΟΒΟΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ: (ΠΑΟΚ ΑΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ)

5ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U23, στην κατηγορία των 130 κιλών, που διεξήχθη στην Αλβανία στις 23/10/2023.

2ος στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο ανδρών, στην κατηγορία των +90 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης στις 12/09/2023.

ΖΑΪΡΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ: (ΣΒΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)

7ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U23, στην κατηγορία των 55 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 13/3/2023.

ΚΟΥΚΛΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ: (Α.Κ.Π. ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ)

7ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U23, στην κατηγορία των 86 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 13/3/2023.

2ος στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο ανδρών, στην κατηγορία των 90 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης 12/09/2023.

ΝΤΟΥΝΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: (ΠΑΛΑΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ)

7ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U23, στην κατηγορία των 130 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 13/3/2023.

ΖΙΝΙΣΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: (ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

8ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U15, στην κατηγορία των 41 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 6/7/2023.

ΙΩΣΗΦΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: (ΑΟ ΛΕΩΝΤΙΔΕΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ)

8ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U20, στην κατηγορία των 87 κιλών, που διεξήχθη στην Ισπανία στις 26/6/2023.

ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ: (ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

8ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 65 κιλών, που διεξήχθη στην Αλβανία στις 12/6/2023.

ΜΠΛΙΑΤΖΕ ΓΚΙΒΙ: (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ)

8ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U23, στην κατηγορία των 92 κιλών, που διεξήχθη στην Ουγγαρία στις 13/3/2023.

ΚΟΥΤΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ: (ΠΑΣ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΛΕΩΝΙΔΑΣ)

5ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης υποταγής – Grappling Gi U17, στην κατηγορία των 110 κιλών, που διεξήχθη στην Πολωνία στις 21/8/2023.

ΠΑΠΠΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ: (ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

5ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 80 κιλών, που διεξήχθη στην Τουρκία στις 31/7/2023.

ΠΙΤΣΙΑΒΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΙΡΗΝΗ : (ΠΑΑΠ ΟΓΧΗΣΤΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)

4η στην Τελική κατάταξη του Παγκοσμίου πρωταθλήματος πάλης στην Άμμο γυναικών, στην κατηγορία των +70 κιλών, που διεξήχθη στην Τουρκία 15/10/2023.

2η στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο γυναικών, στην κατηγορία των +70 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης στις 12/09/2023.

ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΛΥΓΕΡΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ : (ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

7η στην Τελική κατάταξη του Παγκοσμίου πρωταθλήματος πάλης στην Άμμο γυναικών, στην κατηγορία των 70 κιλών, που διεξήχθη στην Τουρκία στις 15/10/2023.

3η στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο γυναικών, στην κατηγορία των 70 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης στις 12/09/2023.

ΚΑΣΤΑΝΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΕΦΡΑΙΜ : (ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

3ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης υποταγής – Grappling U15, στην κατηγορία των 66 κιλών, που διεξήχθη στο Λουτράκι στις 14/10/2023.

3ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης υποταγής – Grappling Gi U15, στην κατηγορία των 66 κιλών, που διεξήχθη στο Λουτράκι στις 15/10/2023.

ΚΑΡΑΜΑΝΩΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ : (ΑΣ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ)

5η στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης υποταγής – Grappling Gi U15, στην κατηγορία των 57 κιλών, που διεξήχθη στο Λουτράκι στις 15/10/2023.

ΜΥΛΩΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ : (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ)

3η στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης υποταγής – Grappling U15, στην κατηγορία των 80 κιλών, που διεξήχθη στο Λουτράκι στις 14/10/2023.

ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΟΔΥΣΣΕΑΣ : (ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)

3ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U15, στην κατηγορία των 57 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 17/5/2023.

2ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U15, στην κατηγορία των 57 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 18/5/2023.

ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ : (ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)

4ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U15, στην κατηγορία των 78 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 17/5/2023.

3ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U15, στην κατηγορία των 78 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 18/5/2023.

2ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης U15, στην κατηγορία των 78 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Μαλαισία στις 27/9/2023.

3ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης U15, στην κατηγορία των 78 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Μαλαισία στις 28/9/2023.

ΠΑΝΤΣΕΚΟ ΙΩΑΝΝΗΣ : (ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)

1ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U18, στην κατηγορία των 57 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 17/5/2023.

2ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U18, στην κατηγορία των 57 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 18/5/2023.

2ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης U18, στην κατηγορία των 57 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Μαλαισία στις 28/9/2023.

3ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης ανδρών, στην κατηγορία των 57 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Μαλαισία στις 27/9/2023.

ΔΙΑΜΑΝΤΗ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ : (ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)

1ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U18, στην κατηγορία των 63 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 17/5/2023.

1ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U18, στην κατηγορία των 63 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 18/5/2023.

ΦΟΥΝΤΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ : (ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)

3ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U18, στην κατηγορία των 70 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 17/5/2023.

2ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U18, στην κατηγορία των 70 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 18/5/2023.

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : (ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)

1ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U18, στην κατηγορία των +86 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 17/5/2023.

1ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U18, στην κατηγορία των +86 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 18/5/2023.

1ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης U18, στην κατηγορία των +86 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Μαλαισία στις 27/9/2023.

2ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης U18, στην κατηγορία των +86 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Μαλαισία στις 28/9/2023.

5ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης ανδρών, στην κατηγορία των 105 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Μαλαισία στις 27/9/2023.

ΚΑΡΑΜΟΛΕΓΚΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ : (ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)

1ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U21, στην κατηγορία των 63 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 17/5/2023.

3ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης ανδρών, στην κατηγορία των 63 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 17/5/2023.

1ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U21, στην κατηγορία των 63 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 18/5/2023.

4ος στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης ανδρών, στην κατηγορία των 63 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 18/5/2023.

ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ ΑΡΙΑΔΝΗ : (ΑΓΣ ΚΕΡΚΙΩΝΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ)

2η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης U21, στην κατηγορία των 52 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 18/5/2023.

2η στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα χειροπάλης γυναικών, στην κατηγορία των 52 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Φινλανδία στις 18/5/2023.

ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ: (ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ)

1ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης U21, στην κατηγορία των 86 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Μαλαισία στις 27/9/2023.

2ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης U21, στην κατηγορία των 86 κιλών δεξί χέρι, που διεξήχθη στην Μαλαισία στις 28/9/2023.

5ος στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα χειροπάλης ανδρών, στην κατηγορία των 86 κιλών αριστερό χέρι, που διεξήχθη στην Μαλαισία στις 27/9/2023.

ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : (ΠΣ ΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΗΣ Ν. ΚΑΡΥΠΙΔΗΣ)

1ος στους Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο ανδρών, στην κατηγορία των 80 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης στις 12/09/2023.

ΣΑΜΑΡΤΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ : (ΚΑΛΑ ΔΕΝΔΡΑ ΣΕΡΡΩΝ)

1ος στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο ανδρών, στην κατηγορία των 90 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης στις 12/09/2023.

ΑΡΟΥΖΜΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΣ : (ΑΣ ΔΥΤΙΚΟ ΠΕΛΛΑΣ 1987)

2ος στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο ανδρών, στην κατηγορία των 70 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης στις 12/09/2023.

ΚΑΜΕΝΙΤΣΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ : (ΠΣΦ ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

4η στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο γυναικών, στην κατηγορία των 60 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης στις 12/09/2023.

ΚΟΥΛΟΥΧΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ : (ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)

5ος στους  Παράκτιους Μεσογειακούς αγώνες πάλης στην Άμμο ανδρών, στην κατηγορία των 80 κιλών, που διεξήχθησαν στο Ηράκλειο Κρήτης στις 12/09/2023.

ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ)

3ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U15, στην κατηγορία των 44 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΝΤΙΑΝΤΙΑΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ: (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ)

1ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U15, στην κατηγορία των 57 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΣΙΖΟ ΕΚΤΩΡΑΣ: (ΠΣΦ ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

1ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U15, στην κατηγορία των 62 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΖΕΗΤΟΥΝΙΑΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: (ΑΓΣ ΑΡΚΩΝ)

3ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U15, στην κατηγορία των 62 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΜΠΟΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ: (ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ)

2ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U15, στην κατηγορία των 75 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΜΠΡΟΥΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ: (ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ)

2ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U15, στην κατηγορία των 85 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΖΙΝΙΣΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ: (ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

3ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U15, στην κατηγορία των 41 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΝΤΟΝΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ: (ΑΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)

2ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U15, στην κατηγορία των 48 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΤΣΑΡΟΥΧΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ: (ΤΙΤΑΝ ΠΥΡΓΟΥ)

1ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U15, στην κατηγορία των 52 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

2ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 51 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΣΕΡΒΕΤΑΣ ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ : (ΠΑΛΑΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ)

3ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U15, στην κατηγορία των 62 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΣΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ: (ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

2ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U15, στην κατηγορία των 68 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΒΑΣΔΕΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ: (Α.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ)

1ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U15, στην κατηγορία των 75 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΜΟΥΤΟΥΣΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΡΙΟΣ: (ΠΑΛΑΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ)

2ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U15, στην κατηγορία των 85 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΒΕΡΟΝΙΚΗ: (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ)

3η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U15, στην κατηγορία των 54 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΞΕΝΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ: (ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

1η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U15, στην κατηγορία των 62 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΜΠΑΡΕΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ: (ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

3η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U15, στην κατηγορία των 66 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 7/5/2023.

ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ: (ΑΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ)

3ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U17, στην κατηγορία των 45 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΚΑΖΑΡΙΑΝ ΑΪΚ: (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ)

2ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U17, στην κατηγορία των 55 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΨΩΜΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ: (ΑΠΣΦ ΑΤΛΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ)

1ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U17, στην κατηγορία των 60 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΚΕΣΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ: (ΑΚΠ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑ)

3ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U17, στην κατηγορία των 65 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΜΟΥΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΒΡΑΑΜ: (ΑΓΣ ΑΡΚΩΝ)

3ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης U17, στην κατηγορία των 71 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΤΣΙΝΙΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ: (ΠΑΛΑΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ)

1ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 45 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ:(ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

1ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 60 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΕΥΘΥΜΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ: (ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

3ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 65 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΡΩΜΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: (ΠΑΟΚ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ)

3ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 71 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ: (ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ)

3ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 80 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΠΑΠΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: (ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ)

1ος στο Βαλκανικό πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής πάλης U17, στην κατηγορία των 92 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΣΚΟΥΒΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ:(ΚΕΡΚΙΩΝΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ)

2η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U17, στην κατηγορία των 49 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΛΑΜΠΡΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ: (ΘΗΣΕΥΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ)

3η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U17, στην κατηγορία των 49 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΒΑΝΔΟΥΛΑΚΗ ΒΑΝΔΟΥΛΑ ΜΑΡΙΑ:(ΑΣ ΠΑΛΕΥΕ)

2η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U17, στην κατηγορία των 53 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΧΑΣΑΜΠΑΛΙΩΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ : (ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΥΡΝΑΒΟΥ)

2η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U17, στην κατηγορία των 57 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΑΜΠΕΛΙΔΟΥ ΑΓΑΠΗ:(ΑΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ)

2η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U17, στην κατηγορία των 61 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΛΟΥΚΙΑ:(ΑΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)

3η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U17, στην κατηγορία των 61 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΡΑΦΑΗΛΙΑ : (ΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ)

3η στο Βαλκανικό πρωτάθλημα πάλης γυναικών U17, στην κατηγορία των 73 κιλών, που διεξήχθη στο Σιδηρόκαστρο Σερρών στις 6/5/2023.

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις